Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nainstalovanych 12gb ram - pouzitelna 8gb

Dobry den mel bych otazku? Mam pc ve kterem mam desku gigabyte ga p55 usb3 s procesorem inel core i5 750,4gb ram ddr3, 2gb graffickou kartu geforce gtx 770. Os 10 64bit a chtel bych se zeptat proc mi ukazuje v pc ze mam nainstalovanych 12gb ram ale v zavorce mam napsane pouzitelna 8gb ram jak muzu vyuzit celych 12 gb a je to vubec mozne? dekuji za odpoved.
Změna předmětu, původně: Gigabyte (karel)

Skousel mel sem to ve slotu 1a3 ty 2x4gb a ukazalomito 8gb a nic jineho ale jak se dal do dalsich slotu ty 2x2gb tak mito ukazuje 12gb stoho 8pouzitelnych. Jedna semi hlavne o to ze na nejake lepsi hry sem myslel ze by bylo lepsi mit tam 12gb ram ale pomud bude stacit i 8gb tak ty dve ramky dam stama pryc

U těch 4GB modulů je napsáno "Ranks - Single" a to je ten problém. s1156 umí max. 2Gb/Rank, takže Single Rank moduly jsou podporovány max. do této kapacity. 4GB moduly jsou podporovány jen v Dual Rank provedení (CPU je vidí jako 2 ranky po 2GB). V podstatě máš ještě štěstí, že ti z těch 4GB modulů fungují alespoň ty 2GB. Většinou to totiž vůbec nefunguje. Pokud ti při osazení jen těch 2 4GB modulů deska pracuje s celými 8GB, tak máš vlastně štěstí.

Já to taky nechápu, že mu ty 2 4GB Single Rank moduly fungují na celých 8GB. Většinou to totiž vůbec nenaběhne, nebo jsem zažil případy, kdy to umělo pracovat se 2GB z každého 4GB modulu. Možná se jedná o nějaké atypické zapojení desky (zpřeházené pořadí adresových vodičů mezi RAM sloty a CPU, aby byl jednodušší návrh spojů), což způsobuje, že ty dva 4GB moduly sice fungují, ale už není možné přidat další.

takto se chová chipset g41, že vezme jen dual rank. on má p55, deska se s tím trochu vypořádá, ale mix jí nedělá dobře.
nedávno jsem takové vyhovující patrioty kupoval, jope na ně dával odkaz.
už mu víckrát psali, že má ty malé nesmyslné 2gb moduly dát ven, nechat jen 4gb co to bude hlásit. on je tam zase cpe, jak u blbých.

jeho gigabyte nemá ke stažení ani manuál k desce, jen univerzální instalační leták jako z dob 286.