Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční pc sestava

Dobrý den. Potřeboval bych poradit se svým starým PC. Nejsem žádný znalec v této problematice tak proto se na vás obracím. Po zapnutí Pc se ozve takové dlouhé pipnuti a rozjede se ventilátor grafické karty asi na plno. Systém Windows vůbec nenaskočí, nevím si s tím rady čím by to mohlo být, nebo na co se zaměřit popřípadě co vyměnit. Děkuji za případné rady s pozdravem Novák Radek

No a neco naskoci - BIOS nebo se monitor vubec nerozsviti?

Pokud nenaskoci vubec nic, tak hardwarove zavady se obvykle zkousi prostou vymenou komponent, zacina se obvykle zdrojem a zkousi se, kde by mohla byt chyba. Nemas-li nahradni dily, je nejlepsi si zaplatit diagnostiku v servisu, az potom to podle toho co je spatne a kolik by oprava stala, muzes nebo nemusis nechat opravit.

Dobry by bylo zjistit, jaky hardware je v tvem PC, jestli ma oprava vubec smysl nebo je lepsi to rovnou vyhodit a koupit neco noveho.

Děkuji za odpověď. Bios vůbec nenaskočí. Pc je starý cca 8 let ale co v něm je si bohužel nepamatuji. Na základní desce je napiš Gigabyte a co vím tak grafická karta je geforce gts 250. Zdroj nevím, ale ten už byl jednou vyměněn. S pozdravem Novák Radek

Jedno pípnutí vypadá na problém s RAM,případně graf.kartou,podle typu BIOSu.Zkus vyndat a vrátit paměti RAM,případně tam nechat vždy jen jednu a zkusit v různých slotech.
Taky koukni na správné usazení(docvaknutí)grafické karty.To samé s napájením zákl.desky,prostě všechny konektory zkus dorazit.Poslední možností je asi reset CMOS-vytáhnout 230V přívod ke zdroji,na zákl.desce najít plochou kulatou baterii CR2032 a na pár minut ji vyndat.Pak vrátit a když to nepomůže,asi to dát do toho servisu nebo někomu znalejšímu.

Mám problém v tom jak to pipnuti rozeznat. Nevím jestli je to jednou dlouze nebo krátce, proto jsem zvuk přiložil. Když pc bylo funkční tak zvuk se při startu ozval vždy ale jen krátké pipnuti ale tohle prostě nevím k čemu přirovnat.

Pc jsem kompletně vyčistil, paměti jsem zkoušel jednu po druhé do všech čtyřech slotů které tam jsou. Dále jsem vypojil grafickou kartu snažil jsem se jí taky vyčistit, nasazena zpět,potom jsem vytáhl plochou kulatou baterii, nechal asi cca deset minut venku nasadil zpět start PC a bez úspěchu, stejný zvuk bez naběhnutí biosu.

Problém vyřešen. Přinesl jsem si od tchána ještě starší PC a prvně zkusil vyměnit grafickou kartu a hned to naběhlo. Má nová otázka zní jakou náhradní grafiku na místo poškozené která byla nvidia geforce gts 250,nechci nic drahého jen aby to bylo výkonnostně aspoň stejné jako ta nvidia, PC se doma používá jen sem tam na hraní nenáročných her a na internet. Jinak vám všem děkuji za pomoc.

Je jedno jaká grafika to bude, klidně vezme i z bazaru. Jen se v tom nevyznám když mám ddr3 1024 MB jestli tam můžu dát i něco jiného a nebo se držet stejných parametrů. Pc se používá jen málo když si chce syn udělat něco do školy a sem tam něco hraje ale je to nenáročné. Jde mě spíš o rozlišení monitoru protože ta stávající stará grafika na zkoušku má hrozné rozlišení

poškozená karta půjde stejně pryč. dotaz zněl: k jakému monitoru je připojená?
monitor na sobě mívá napsaný typ, v nejhorším se dá podívat zezadu, jaké má konektory.
taky se dá stáhnout program speccy, vyčíst monitor v něm a pak googlit jaké to má vstupy.

ještě jednou: jestli půjde o tzv. homeless monitor bez volného digitálního vstupu, pouze s vga, na novější grafické karty gtx9xx a výše zapomeň. maximum je mrknout v bazaru po gtx760 a níže, mají výstupy dvi-i -> vga.