Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kombinacia roznych RAM v MB

Mam v jednom star(s)om stroji MB DELL 0C27VV v ktorej mam 2x2GB DDR3 SDRAM 1066 MHz. Mam este 2 volne sloty. Mozem tam dat 2x GB DDR3 SDRAM 1333 MHz? Myslim ze by nemal byt problem, ale radsej sa spytam aby som nieco neodpalil. Vsetky (nove aj povodne) idu na 1.5V.

1. Pokud se osadí DDR3-1066 a DDR3-1333 současně, tak by to neměl být problém a všechny moduly by měly běžet v režimu DDR3-1066.
2. Ta deska by měla podporovat max. 4moduly o velikosti max. 2GB/modul, takže max. 8GB což by jsi splňoval.
ALE:
3. Pokud ty nové moduly jsou v provedení Single Rank (1Rx8), tak v tom by mohl být problém, protože deska s největší pravděpodobností bude moduly s touto velikostí podporovat jen v Dual Rank provedení (2Rx8).

Můžeš napsat přesný typ těch "nových" modulů, aby se dalo ověřit v jakém provedení jsou? Pokud mají osazeny paměťové čipy jen z jedné strany, tak budou s největší pravděpodobností 1Rx8, pokud mají čipy z obou stran, tak budou téměř 100% 2Rx8.

Jinak můžeš zkusit i praktický test a prostě je osadit. Nic by se tím zničit nemělo.

Pokud jsem to dobře dohledal, tak se v obou případech jedná o paměti 1Rx8 (Single Rank). Osobně si myslím, že nebudou fungovat ani jedny z nich, ale za zkoušku nic nedáš.
Ono Dual Rank (2Rx8) moduly této kapacity (2GB) se vyráběly jen v prvopočátcích výroby DDR3 pamětí, takže dnes už jsou dost vzácné.
Můžeš zjistit, jaké moduly máš v tom PC aktuálně osazené? Buď to můžeš přečíst z jejich štítku, nebo se to dá zjistit např. pomocí utility CPU-Z.

To by mel byt taky singl rank.

Vymenou zadnych pameti desku ani nic odpalit nemuzes, pokud teda nebudes nabit statickou elektrinou a na neco tam nesahnes rukou. Ale to nesouvisi s tema RAM.

Proste je vymen, pridej, kdyz je mas a ozkousej, jestli to pobezi.

Az nainstalujes nove pameti, tak prvne mrknes do BIOSu, jestli byly vubec detekovany a pak spustis memtest. Kdyz projde OK, tak je to v poho.

Když tam už single máš a fungují,měly(mohly) by fungovat i ty další single.Jestli máš tedy 3 páry single,tak to vyskoušej postupně prokombinovat.
Prvně přehoď stávající do druhých slotů,abys zjistil,že tam fungují taky.Pak do prvních slotů přidávej ty nové.