Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování Core 2 duo

Čau dostala se mi do rukou starší sestava s Intel Core 2 duo E7300 2,66GHZ. Zatim jsem pretaktoval stabilně na 3GHZ. Chlazení produkt
Na kolik myslíte, že bych mohl stabilně jít s tímto chlazením? Chtěl bych z toho vymáčknout co nejvíc, základní desku teď nevím, nějaká Gigabyte. Předem všem děkuji za rady.

Nic zvláštního, procesory řady 7xxx šli přetočit na deskách s čipsetem/ 35, 45, 55 až o 40%, takže o nějakých 25% to šlo bez zvyšování napětí.

Ukázka:
Typ CPU DualCore Intel Core 2 Duo E7400 (Wolfdale-3M)

Takt CPU 3496.5 MHz (originál: 2800 MHz, overclock: 25%)
Násobič taktu CPU 10.5x

CPU FSB 333.0 MHz (originál: 266 MHz, overclock: 25%)
Sběrnice paměti 666.0 MHz

Poměr DRAM:FSB 20:10

Čipová sada základní desky Intel Eaglelake P45

Takto mi "psací stroj" už deset let běží bez problémů.