Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnutí nepotřebných procesů

Pamatuju si, že jsem kdysi takovou funkci viděl v programu TuneUp Utilities. Šlo tam přímo vypnout (ukončit procesy) programy, které se aktuálně nepoužívaly a v případě jejich spuštění se procesy obnovily a program bezproblémově fungoval. Po zavření programu zase TuneUp procesy ukončil, aby neběžely na pozadí.

Jde něco takového nastavit přímo ve Windows bez pomocného programu?
Hlavně pak při startu Windows, aby se vůbec nespouštěly a spustily se jen v případě potřeby a pak se zase vypnuly. Dám příklad - spouští se mi při startu několik služeb a procesů VMWare, dedikované grafiky Nvidia... Přitom normálně se používá integrovaná výkonná grafika a stejně hry třeba hraju jen velmi zřídka, takže to zbytečně běží, VMWare taky používám jen občas, ale protože, když v Autoruns jeho procesy vypnu, při dalším startu systému ty procesy prostě chybí a program nepracuje správně.

Jde to nějak vyřešit?

proč se někdy používají programy dalších výrobců? protože windows takové možnosti nemají, anebo poskytují nedostatečné informace.
že něco běží zbytečně nemusí vadit, když vidíš že to zabírá bezvýznamně málo paměti a 0% procesorového výkonu.
samozřejmě se i tak vyplatí probrat zbytečnosti, zakázat hlavně ty co lozí na síť a co nikdy nepoužíváš (aktualizátory, monitory nesmyslů).
a když něco vypínáš, máš vědět co a proč. klikání v libovolném tuneupu to nenahradí.

ostatně není problém takový program spustit přes batku, který nejdřív zapne zastavené služby nebo spustí nějakou odloženost zbytečnost.
ale máš ten pc a všechny informace před sebou, zmíněný ms autoruns ukazuje dost informací.