Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze korektně nainstlovat ovladače ATI

Ahoj Mám PC na desce MSI s chipsetem Via KT600 a potřeboval bych na této desce rozběhat His Radeon 9600XT. Problém je v instalaci ovladačů. Při instalaci v momentě kdy si to nadetekuje kartu napíše že se nepodařilo korektně nainstalovat ovladač a že Hw nebude pracovat správně. Problém nastane ve chvíli kdy spustím cokoliv 3D např. 3Dmark. Ovladače (VPN) vypíšou chybu že musely být resetovány. Tak jsem VPN v Control Centru vypnul, po té se ale při spuštění 3D zobrazí pouze černá obrazovka a musím dát restart.
Vím o tom že Via KT600 a Radeon 9600 se nemají rádi ale přeci jen bych to rád rozběhal. Na desku jsem stáhl ze stránek nejnovější bios, z Via nej. hyperiony z ATI ovladače 8.6 i z His ovldače přímo pro tu kartu. V biosu jsem dal zakázat Fast Write ale stále nic.... Lze to tedy vůbec rozběhout????
Chvíli jsem i googlil ale nemám moc času si s tím hrát musím to dát do kupy do zejtra.
Díky

No já měl taky KT600 od asusu k tomu radeon sapphire 9600XT a důvod toho že to letělo pryč byla neschopnost fungovat s ovladači vyššími jak 6.11 (nebo 5,11 ? už prostě nevím). Normálně v Half-live 2 pruhy přes obraz a podobně. Zkus něco takhle starýho

Jo zkoušel jsem i ovladače řady 6 přesně verzi 6.12 wdm s control centrem. Ale zkusím tedy ty 6.11 nebo starší. Karta která tam běhala dobře byla prehistorická Radeon 7000 tuším s ovladačema 6.xxx. Zkoušel jsem i Radeonku 9550ku a taky problém s padáním do černé obrazovky. Zkusím prohlédnout to nastavení AGP zdali je tam 4x na to jsem úplně zapoměl. Proč se mi dostala do ruky takhle blbá kombinace....:-/ ještě blbější že jsem se do toho pustil že to dám do kupy :x:

v biose treba zakázať fast writes a stiahnuť rýchlosť agp zbernice na 4x,v prípade problémov na 2x,agp aperture size nastav na 64MB,pozri na nastavenie pci latency timer-pokial tam je niečo iné,nastav na 32,ovládače pre VIA čipset nesmú byť nainštalované v turbo moduse !!!-použi len upravené ovládače od MSI,nie nové generic Hyperion z VIA arena,pre staré čipsety sú nevhodné,pre radeon použi catalyst 6.1 alebo 6.4,žiadne novšie,tie už sú skôr optimalizované pre pci express radeony od x800 vyššie a na starších radeonoch a via čipsetoch robia problémy

Jo Problém vyřešen AGP8x >>> AGP4x odzkoušeno na ovladačích 5.11 ale myslím že i řada 6 by běhala. Že mě to nenapadlo hned, průser byl v tom že bios vůbec nenabízel změnu AGP tak mě nenadlo to hledat, změnil jsem to v control center ATI. Projel mi 3Dmark 2003 bez problémů i těch pár instalovných her zatím běhá.
Díky všem za rady....:-):puff::beer: