Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Acronis True Image 2019

Dobrý večer, chcel by som sa opýtať nezaznamenal niekto z vás problém s obnovou pomocou Acronis True Image 2019 vo Windows 10 home verzia 1809.Zalohujem na externý disk HDD plus záchranné médium mam vytvorené na usb kľúči. Postup obnovy je nasledujúci vyp. notebooku lenovo g 500,zasunutie oboch kľúčov externý a USB do USB portov,záp. notebooku tlačidlom lenovo malé tlačítko vedľa zapinacieho. V biose nastavene bootovanie z USB spúšť. médiá. Na skúšku som chcel obnoviť disk C, označil som ho aj disk obnovenie a EFI partition, všetko ok až kým som neklikol na ďalší po asi 5 min. nič nerobeni ak to tak môžem napísať vyskočila tabuľka niečo po anglicky. Nevravím ze Acronis je zlý program, určite niekde robím chybu. Návod som si prečítal, hlavne časti o zálohovani a obnove.

Trochu som hľadal na internete a vypadá ze to môže byť v nastavení Biosu. Konkrétne Secure boot mam to záp. Vypadá ze to je nejaká ochrana, tak preto nemôžem spustiť opravu, obnovu acronisom, respektíve sa oprava nedokončí, no asi tento program..... V biose nejdem nič meniť som rad ze mi notas ide.

+ podpora posledních chipsetů, s tím míval acronis dlouhodobé problémy.
+ to samé pro jejich zabudovaný recovery na jiný hw.
kdo to nevyužívá nebo nejde letos nebo příští rok kupovat naprosto nejnovější board, nepotřebuje updatovat.

ostatně kdyby boot médium nefungovalo (v minulosti typicky myš / klávesnice, tehdy samostatný universal restorer jsem nezkoušel), dá se novější stáhnout od výrobce. viz abox, lcore, karel04.

Môže mať vliv externý disk na obnovu notebooku pomocou Acronis? Ide o to ze externý disk som objednal z internetu disk verbatim. Po zakúpení bol vo formáte ak to správne napíšem fat 32,aby mi tam vošlo vacsie množstvo dát musel som ho prerobiť na ntfs. Pri zálohovanni keď ho zasuniem do USB portu tak sa hneď záloha nevykonáva disk ako keby sa vypol a cca za 5 min sa zapne a začne zaloha