Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podivné pravidelné zvuky z PC reproduktorů

Dobrý den všem, prosím vás o radu, protože tady mi to opravdu hlava nebere. Mám integrovanou zvukovou kartu. Z PC repráků se linou pravidelné rušivé zvuky a já nemám páru, odkud se to může brát. Vyměnil jsem kvůli tomu repráky, kabel od PC k reprákům, zkusil jsem dát i PCI zvukovou kartu a nepomáhá absolutně nic, zvuky se pořád linou. Děje se to i když dám volume na min nebo na max, hlasitost zvuků je pořád stejná. Ale je zajímavé, že jeden den jsou zvuky téměř neslyšitelné a za pár dní se zesílí, pak se na pár dní zase ztlumí... Intervaly jsou taky nepravidelné, pár dní se linou třeba v intervalu 10-20 vteřin, pak zase třeba to dělá po 40-50 vteřinách. Pokud někdo máte nápad, jak se toho zbavit, byl bych moc rád. Dopředu všem díky za nápady.
Ahoj...

Ak to nie je indukčný brum zo siete 50Hz, jedná sa o elektromagnetické, VF rušivé signály smogu, rádií, TV, mobilov, ktoré zachytí kabeláž zo zvukovky alebo GK smerom do monitora. Dnes je to samý Emzák, zelený mimoň okolo našej Zemegule vo Vesmíre, takže aj tu je problém čo si vyrobili z tvojho PC, použili mašinu ako retranslačnú stanicu.

Však nahraj horror zvuky a zaves ich sem, podeľ sa, nech máme aj my pôžitok.

Lidičky, moc vám děkuji za vaše odpovědi :)))
Mám to zapojené v jedné pětizásuvce. Bedničky jsou taky zapojené v té zásuvce, kde mám zapojený PC, router, lampu na svícení atd. Je fakt, že kabely vedou pohromadě.
Zítra zkusím ty zvuky nahrát, teď jsem v práci...
Ještě jednou moc díky...

Ahoj, tak bedničky si myslím, že nejsou nekvalitní, mám tyto:

https://www.zbozi.cz/vyrobek/genius-sp-hf1250b-31731022100/#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_content=products-opesBB&utm_term=genius-sp-hf1250b-31731022100

a jak jsem již psal, stejný zvuk mi to dělalo u předchozích bedniček...

Posílám ten "záhadný" zvuk v příloze, objeví se první ve 20té vteřině a pak v 59té vteřině. A v těch samých intervalech mi to dělá stále dokola ať udělám cokoli... Rádio je od bedniček hodně daleko, a TV kartu ani nic podobného v PC nemám...
Díky...

To vypadá na zachytávanie pulzného žiarenia vytáčaných predvolieb mobilného signálu, možno ide o signál Modrého zuba. Si zrejme v centre diania pod paľbou okolitých repeater.
http://elektrosmog.voxo.eu/wi-fi

Skoro by poctivý človek tento zvuk porovnal z čias vytáčaného dajlabu:https://youtu.be/iHW1ho8L7V8

Chcelo by to skúsiť odizolovať kabeláž vedúcu do repro, lebo zrejme pôsobí ako anténa na príjem "smogu".

Je to VF rušení, které se dostává "přímo do vstupu", s PC a propojením to nejspíš nesouvisí. Může to být mobil (nejen tvůj) nebo i vzdálenější zařízení (které neodpovídá normám). Skutečně to připomíná tlf. modemy.

To by mohlo být, ale mě to ty zvuky dělalo asi už před 4 lety, než jsem se přestěhoval do současného bydliště. Předtím jsem bydlel v rodinném domku a sousedi byli dost daleko od PC. Dnes jsem sice v paneláku, ale zvuky jsou stejné. Takže to nějakým zařízením od souseda asi taky být nemůže...

No, vlastně zdrojem toho "signálu" může být i to PC samotné, ale nijak by to nesouviselo s audiem. Prostě nějaké VF vyzařování, které je trochu "nadlimitní". Nebo jiné tvé zařízení, které je stále s PC "lokalizované".

Tyhle slabé signály se špatně hledají, zkus repráčky přemísťovat.

No já si myslím, že zdroj asi bude z PC, protože když nepomohlo ani přestěhování o několik km dále, nepomohla ani výměna kabelů, bedniček, tak tam asi není jiná možnost, než že je to přímo z PC. Ale nechápu, že se zvuky linuly i z PCI zvukové karty, tj úplně jiný konektor... V PC se rád hrabu, takže si vyměňuju kompomenty, mám vyměněné vše kromě základní desky. Takže asi to bude někde ze základovky a dokud si nevyměním i tu, tak se s tím už asi budu muset smířit... Ale přesto vám všem moc děkuji za ochotu a za nápady :)