Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem msi nvidia GTX 1050 chyba ovladače

Dobrý den,
Na konci prosince jsem zakoupila novou grafickou kartu nvidia GTX 1050.
Při jakékoli hře ( WoT, Wow, Life is Strange, Call of Duty...) se zobrazí chyba ovladače grafické karty. Ovladače mám stáhlé přes oficiální stránky nvidia. Vím, že naprosto stejný problém se tu již řešil, ale tazatel se rozhodl pro výměnu, proto se ptám. Poradíte prosím ?

" Došlo k chybě grafické karty. Tato chyba je zpravidla způsobena pádem grafického ovladače- zkuste ovladače aktualizovat a zkontrolujte nastavení grafické karty, nebo restartujte hru." Po reinstalaci se objevuje ještě častěji cca 2x do tří minut .

Původně tam žádná grafika nebyla, zdroj je také měněný a myslím že dostačující ( 600w), prosesor je jen tak tak vyhovující Intel Core 2 duo. Co se týče ovladačů základní desky nemám tušení ani jak zjistit, pokud poradíš budu vděčna. Momentálně jsem udělala čistou reinstalaci ovladačů grafiky, spíš neudělala, protože ačkoli jsem stáhla vyhovující verzi ovladače nelze nainstalovat "the standart NVIDIA graphics driver is not compatible with this version of Windows" a já jsem v koncích.

takže zdroj žádného výrobce a typ nemá. čili buď je normální, nebo je tam bůhvíco. ale 600W je dost velká rezerva i u úplně špatného zdroje.

ovladač grafiky často padá proto, že chybí úplně nejdřív nainstalovat ovladač k základní desce, který zavede podporu pro funkční řadiče sběrnic na té desce.
čili se jde k výrobci základní desky ...
(typ je na té desce napsaný největšími písmeny, nebo na její krabici, nebo na faktuře, nebo se vypíše na první obrazovce po zapnutí, nebo ho ukáže speccy)
... podle jejího typu se ze supportu stáhne "chipset driver" a nainstaluje jako úplně první.
můžeš to udělat aspoň dodatečně a doinstalovat a restart, ale jestli to té grafice pomůže ví bůh.

když tam grafika nebyla, to jelo na výstup z integrované grafiky intel? no to už je jedno.
horší stav nastává, když má někdo třeba grafiku amd, tu pak vytáhne, ovladače nechá a strčí tam nvidii. chvála billu že to není ono.