Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita streamovani

Dobry den

Potreboval bych poradit s kvalitou streamovani na youtube. Zkousel jsem pres OBS i google hanogouts a kvalita videa je trosku rozmazana. Sice mam shit grafickou kartu intelhd4000, ale pripojeni k internetu pres kabel je ok 100mbit. Vsiml jsem si, ze ikdyz nahravam video do pocitace, tak jeho kvalita neni 100%, chybi ostrost. V OBS jsem nastavil parametry, tak jak by meli byt vcetne FPS, rozliseni atd. Muzexmi nekdo poradit, v cem by mohl byt problem? Videl jsem streamovane videa na low end pc a jejich kvalita byla dostacujici. Dekuji

Diky za odpoved. Bitrate jsem daval na 3000 v obs. Kodekem to muze byt. Sam kdyz nahravam obrazovku nebo delam screenshot do pc (nevim, jestli to s tim taky souvisi), prijde mi ze kvalita je osakana i kdyz mam na max nastaveni. Lze neco stahnout jako kodeky?

těch 100 mbit je co za parametr? rychlost síťového rozraní? třeba upload do netu je pomalejší mnohem.
Další věc je ,že video je nutné kodekem (asi h264) zkomprimovat a aby to mělo přijatelný bitrate. A to v reálném čase jde jen při nižší kvalitě. Takže je zde omezení na 1. bitrate, 2. rychlost kodovaní. Tudíž zbývá poslední parametr a to preset (fast-slow), který nemá až tak velký vliv na kvalitu a skoro už vůbec ne na velikost, ale zato dost na rychlost

třeba je omezení v OBS. nemáte recenzi na tento program? co vlastně umí ak zázračného že ho každý puberták klonuje?

Ano, ale zrovna HD4000 Nepatří k těm "rychlíkům" ani novinkám. Tady zrovna u intelu jsou dost velké rozdíly mezi generacemi (na rozdíl CPU, kde je vývoj výkonu něco jako Sloní chůze)).

Mohly bychom se tazatele ptát, v jakém kodeku s jakými parametry kóduje, ale asi je to Student VŠE na přijímačkách Matfyzu.

Kromě podpory samotného kodeku (VP9, hevc...) záleží i na sméru (encoder, decoder) a i na parametrech (8bit, 10 bit, schéma subsample 4:2:0,...)

A další upřesnění:
pokud dochází k nějakým filtrům v obraze (PIP, titulky, ikony...., značka), pravděpodobně HW akcelerovat půjde jen Poslední část řetězu : samotný encode. Předtím to mohlo být i capture, protože tam nebyl mezičlánek.

Dokonce i rescalování může porušit tuto posloupnost. A nebo může rescalování být takovým bottleneck, že pak to nezachrání ani rychlý hw encode.