Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po zaklapnuti notebook nelze spustit

Dobrý den, již delší dobu mám problém s notebookem, co může být příčina nebo vadná součást?
když pracuji s ntb tak poslední dobou je hrozně zpomalený, vše trvá dost dlouho než se např. otevře stránka na netu,nebo cokoli v zařízení(obrazky, dokumenty apod),
když zavřu ntb, aby se jen uspal nebo po např cca 15 minutach zhasne displej tak začne hučet ventilátorek a ntb nejde jakoby probudit a ventilatore hučí a hučí
Jediné co ho probudí je že podržím delší dobu zapínací tlačítko. Pote se na displeji objeví hlášky - spustit přes nouzovy režim apod
nebo spustit obyvklým zpusobem, tak samozřejmě, že kliknu na spusteni obvyklým zpusobem.

Pravda je , že ho máme asi 7 let, baterie ta nevydrží po odpojení od zdroje snad ani 10 minut, takže ntb je stále zapojen do sítě. Ale nejvíce mě zaráží že se strašně moc ntb zpomalil a ten ventilatorek, že hučí staršně nahlas.

Také jsem zkoušel vyčistitění disku, ale to nějak nepomohlo

Jde o ntb Dell Inspiron N5110

Děkuji

Jediná múúrda rada znie:

Stihnúť ISO originál Windows, vyrobiť na externom nosiči bútovačku, nabútovať PC, následne nástrojom Diskpart.exe - Clean vymazať prvý sektor na aktívnom a primárnom oddiele pevného disku a poďme na čistú inštaláciu na alokačnú tabuľku NTFS s MBR-kom.

Potom sa až zistí, či neskapíňa niektorý HW komponent, ak bude mašina stále blbnúť.

Stiahnuť si môžeš aj ISO W10 Home x64 ak disponuješ s OEM verziou W7/8.x 64bit.

no ono asi na tom něco bude, poněvadž když začíná ten ventilator hučet jak nevím co, tak na levé straně klávesnice je ta plocha celkem dost horká

ale proč, když zavřu tablet, tak pak třeba po pár vtěřinách když ho chci opět probudit(otevřu tablet) tak už nenaběhne, jen dál hučí a hučí

psal jsem i s odkazy: adwcleaner, ms autoruns (ten má záložky "winlogon", scheduled taks").

tvůj msconfig.exe neukazuje v pidiokénku celý příkaz. nech ho v pc dál ležet, je k ničemu. teprve z celé cesty k příkazu půjde dešifrovat co jsou ty položky zač.

odinstaluj avast, je to potenciálně škodlivý bezcenný odpad. teoreticky se to chování při zavření víka může týkat i jeho.

vše co se dalo udělat dle vašich rad jsem provedl, ale pořád nepomohlo

nedělá to pokaždé, ale když zavřu tablet a do cca 5-10vteřin ho neotevřu, tak se rozezní/rozhučí nejspíš ten ventilátor a na levé straně klavesnice je tato část poměrně dost horká, což když vše fungovalo, tak to prostě tak horké nebylo. Poté ntb hučí a už se nespustí a nereaguje na nic
jediné řešení jak vypnout ntb je dlouhým stiskem "startovacím" tlačítkem
No, ale když ntb zase chci zapnout, tak než vše najede je taky dlouhé doba