Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sledování dostupnosti serveru

Ahoj,

potřeboval bych pustit nějaký soft, který každých X vteřin pingne můj server (url) a na konci dne/nebo po X hodinách udělá graf.

Chci zjistit v jakých dnech není dostupný.

Logy nemám, protože mi je provider neposkytne.

Stále mu vypadávaj servery, tak chci mít nějaký důkaz že si nevymýšlím.

Je to WEDOS.

Nástroj musí být na linux (ubuntu).

Díky za rady.

Stále mu vypadávaj servery, tak chci mít nějaký důkaz že si nevymýšlím.

- Jako dukaz k cemu ? (aha, pokracovani z jiného vlakna ?)

Chci zjistit v jakých dnech není dostupný.

- Co chces pingovat ? ::) To je nesmysl.
- Aji kdy jsi znal adresu jejich "Virtualnich serveru" tak je ti k nicemu, takle to nefuguje. (to ze se nemuzes nekam prihlasit neznamena ze jsi na jejich serveru, muze jit jen o nejakou WEB vetev na zcela rozdilnéme serveru a to i geo_polohou).
* Mozna tak vypadek svého WEBu na své adrese (kterou se prihlasujes pres FTP, Dev, Ssh etc se provadi pres tvé vyhrazené misto/adresar na serveru na tvé adresse ) kterou ti po zakoupeni, pronajmuti poskytnul.

#!/bin/bash
while true
do
    curl -s -o /dev/null -w "$(date);%{http_code}\n" https://pc.poradna.net >> logs.txt
    sleep 1
done

Nestaci neco takoveho? Kdyz tam nebude 200 (resp. vic jak 399), tak je jasny ze to nejelo. Do excelu soubor logs.txt naimportovat pujde, jako oddelovac pouzijes strednik a muzes si udelat i graf. Mozna neni nutne "pingovat" kazdou sekundu...:-)