Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezkáblove pripojenie cez TP-WN722

Dobrý deň,

Pred nedávnom som si zakúpil nový stolný Pc a keďže nemam priame pripojenie ani prístup k routeru (bývam v paneláku a router je cez stenu u susedov) tak som si musel dokúpi´t aj nejaký adapter na wireless connection.
Rozhodol som sa preto pre TP LINK WN-722 . Avšak, nefunguje tak ako by mal. Na notebooku sťahujem rýchlosťou 8mb/s a taktiež čo sa týka videií a internetu je všetko v poriadku, no žial cez wireless adapter na stolnom pc to je katastrofa.Po pripijení adapteru ide všetko v poriadku 5-10 sekund. Videa, rýchlosť, videa v dobrej kvalite 2-4Mb/s . No po tých 5 - 10 sekundách rýchlost klesne na 0 až na maximalne 50kb/s čo sa týka sťahovania. Videa sú nepozeratelne a to sa taktiež týka aj internetu celkovo. Keď znova adapter pripojím a zapojím, tak sa opakuje rovnaký scénar.

Nejaké rady čím by to mohlo byť, alebo ako to fixnúť?

Ano keďže máme spoločný router, no avšak je v jeho byte čo je cez stenu od mojej bedne. Na notebooku som taktiež na ten wifi a tam to ide všetko v poriadku. Len mi príde čudné, že ta rychlost prvých 10 sekund je normálne a potom po celý čas sa na internete nedá načítať ani domena.

Jak je hrubá ta zeď od souseda? Pokud je v té zdi nějaká kovová výstuha, tak to funguje jako faradayova klec.
Notebook má vyšší výkon jako adapter a je dostatečný na komunikaci. Signál z adaptéru pravděpodobně neprojde v dostatečné kvalitě.
Řešením by bylo natáhnout kabel.

viz předkolega:
u pc stíní příjmu wifi buď plechová case nebo kolem visící kabely. právě tplink ke svým adaptérům často přibaluje prodlužovací kabel. pokud nebyl, dokoupit 0.5m prodlužovák, ať se dá adaptér na rozumnější místo.

příjem přes wifi zůstane spíš jako nouzové řešení, nevhodné pro stahovače a pařiče. zdi mezi byty jsou silnější a ten signál je hodně utlumený, dále je poškozený odrazy od zdí a zároveň rušený i dalšími sousedy.