Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTFS v Linuxu a ve Windows

Dobrý den,
hdd z NTB jsem vyjmul, dal do boxu a naformátoval na NTFS v Mintu. Nacpal jsem filmy, vše jede až na to, že ve win10 píše , že disk byl naformátován v jiném systému a ikdyž je ve správci vidět nejede. V čem je ten rozdíl, vždyť NTFS je všude stejný, nebo se pletu. Po reformátu ve win vše ok.
Děkuji

Neslysel jsem jeste o nikom, kdo by formatoval NTFS pod linuxem. NTFS je windowsovy proprietarni file system a je dobry, ze vznikly na linuxu hacky pomoci kterych na nej lze z linuxu pristupovat jak pro cteni, tak pro zapis, ale porad je to neco neoficialniho a nemuzes ocekavat storpocentni funkcnost. Osobne jsem ale nikdy na problem pri cteni ani zapisu nenarazil.

Pokud disk prenasis jen doma v ramci svych pocitacu, muzes zvazit i naformatovani disku na ext2. Na linuxu stopro bez problemu a na Windows existuje spolehlivy ovladac na ext2 pro cteni i zapis:

ext2fsd

Tak třeba když jsem zapisoval do NTFS na linuxu nebo v OSX stalo se mi že jsem se nemohl dostat do nějaké složky (prostě nešlo cd ./složka nebo zobrazit vlastnosti ani obsah), jen kvůli tomu, ž nějaký soubor tam končil tečkou.

Pretože Linux správne nerozdelí typ oddielu 0x07, aby začal s prvým sektorom 63. Možno tiež linux špatne označí ID HW oddielu nie tak, ako by bol naformátovaný priamo vo W10.

Tieto chyby s formátovaním robia tiež niektoré programy typu Partition Wizard, Minitools Partition apod. určené s prácou oddielov, že ich W10 nedokáže rozpoznať.

Už sa mi to stalo tiež pod NTFS vyrobený pod iným SW alebo pod distrom Linuxu.
http://www.cse.scu.edu/~tschwarz/coen252_07Fall/Lectures/NTFS.html

Bežný občan to nerieši, spraví znovu format pod Windows, však by mal z toho kockatú gebuľu, časom by prestal požívať stravu, prestal by spávať až by schradol na kosť a kožu a pošiel potichu na druhý svet.

ntfs má více verzí, wiki se mi kvůli tomu nechce číst, najdeš si.
že to w10 poznají, budiž, že to musí nadbytečně dialogem oznamovat je asi zbytečnost.

win xp byly háklivé na oddíl připravený cizím sw, často pomohlo nechat jejich formátovač, ať si to označí po svém.

jedna technická tam dole: partition wizard a minitool partition je tentýž program.
spolehlivě funguje poslední acronis disk director, je placený, proto chápu že člověk používá co má.