Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VDSL2 Modem - změna IP adresy

Mám VDSL2 modem/router (Comtrend vr-3026e v2) od O2 a abych ho mohl zapojit do své sítě, potřeboval bych mu změnit IP adresu a vypnout DHCP server. Avšak jakmile se v administraci pokusím změnit adresu, modem to nedovolí (zahlásí This IP address is used by other group). Chci, aby měl IP adresu 192.168.2.1, protože první router má adresu 192.168.1.1 (ten Comtrend má fungovat jen jako VDSL modem).
Modem mám při konfiguraci připojen LAN kabelem na LAN1 port k PC, které není připojeno k síti. Zkoušel jsem i nejprve vypnout DHCP (save) a pak IP adresu, ale bez úspěchu. Vyzkoušel jsem i restarty a obnovení do továrního nastavení, ale stále nic. Zapomínám na něco nebo to dělám špatně?
Díky.

ten Comtrend má fungovat jen jako VDSL modem

potom na wan vstupu dalšího routeru nastav statickou adresu třeba "10.0.0.222" a comtrendem se dále nezabývej, nech ho být.
zapojení, kdy síť řídí 2.router:

            comtrend                               wifi router
o2 ---> [vdsl    lan 10.0.0.138] ---> [wan 10.0.0.222    lany 192.168.1.x] ---> pc, wifi atd.

nebo je možné nevkládat 2.nat do cesty mezi tvé pc a comtrend. v tom případě se z druhého routeru stane jen "wifi switch" s lan adresou v síti comtrendu: bez wan, bez firewallu a bez dhcp serveru, až k comtrendu povede jediná síť.
zapojení, kdy celou síť řídí 1.comtrend*:

            comtrend                              wifi router
                                     -[wan                              ]
02 ---> [vdsl    lan 10.0.0.138] ---> [lan 10.0.0.222    lan1-3 10.0.0.x] ---> pc, wifi atd.

*) lan adresu comtrendu a routeru za ním jde změnit třeba do rozsahu 192.168.1.x (na obou routerech), ale není to třeba.

pozn.: když zakážeš dhcp na 2.routeru, vypadne ti spojení pc-router. to je problém, pokud neumíš ip nastavit ručně nebo pokud nevíš, ve které síti zrovna jsi. ale připojením lan z comtrendu do lan 2.routeru se to zas obnoví.

Díky, tohle si nechám do zálohy.
Mezitím se mi povedlo vnutit Comtrendu požadovanou IP adresu tak, že jsem udělal configbackup, v něm jsem změnil požadované parametry a pak jsem ho upravenej znovu načetl. A vypadá to, že je už to tak, jak jsem chtěl. Zbývá ho zapojit do sítě a otestovat funkčnost (zda je správně nastavené VDSL). V síti mám teď jiný modem a ten Comtrend chci mít připravenej jako záložní.