Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem I5 4460 vs i5 4690K

Zdravím vás,rád bych se zeptal zda si pomůžu výměnou procesoru,nebo je to zbytečné.Mám i5 4460 a rád bych i5 4690K.Mám Z desku,takže známí co mi ho prodává říká,že na vzduchu provozoval na 4,4ghz bez problémů.K tomu 16gb ddr3 ram 1600Mhz a gtx 1070.Mám to význam?Pocítím to ve hrách?,nebo ne?Děkuji

Toď otázka nový hry už využijou těch 8 vláken ale zase 3,4 GHz na dnešek taky žádná sláva kor k tý GPU co píšeš,nepíšeš to hlavní cenu za jakou prodává jestli to má vůbec cenu a jestli na tom taktoval tak abys pak neprodělal když ti odejde ta ca 5 let stará MB co už má to nejlepší za sebou ,novou nekoupíš Z a bazarový levný nejsou co stojí za to.

Ten Xeon tu GTX1070 uzivi uplne v pohode i na ty nizsi frekvenci. Jestli ale jit do i5-4690K nebo do toho Xeonu mu moc poradit nedokazu. Osobne bych ten i5-4460 vymenil jedine tehdy, kdyby dostal vykonejsi procesor pro jeho desku zadarmo nebo do 5 stovek.

No a vis jiste, ze mas v soucasnosti nedostatek procesoroveho vykonu? Jde preci o to, ze upgrade procesoru ma smysl jedine tehdy, pokud ted mas nedostatek vykonu a musi to davat i ekonomicky smysl. Teda nejaka levna vymena ma smysl asi vzdy, ale cim ten kupovany procesor bude drazsi, tim spis se musis ohlizet na to, kolik by te stal cely novy PC, respektive v tvem pripade (nova deska, novy procesor, nove pameti).