Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Defender a výkon počítače

Dobrý den
Mám problém s windows defenderem a výkonem mého počítače. Ve správci úloh je Antimalware Service Executable a když si to rozkliknu tak mi pod tím vyjede Služba antiviru windows defender, ten problém je že mi krade 23-28% Procesoru a 10% paměti, neví někdo jak to mám zastavit, zlepšit, nebo rovnou odstranit windows defender. Příjde mi divné že to bere tolik, neboť mám nový pc, když tak parametry máte tady:
CPU: Intel(R) Core(TM) i5-8400 CPU @ 2.80GHz
GPU: GeForce RTX 2060 on TU106-A GPU
GPU 2: Intel(R) UHD Graphics 630
PS: Vypnout ochranu v realném čase jsem už zkoušel a nic se nestalo. (Mám windows 10)

Příjde mi divné že to bere tolik, neboť mám nový pc

- Jestli tolik zabira/l je proto, ze pravdepodobne probihala kontrola systému.
*Navic jestli mas nové PC tak defender provede inicializacni kontrolu, prvni kontrolu OS . Jestli jsi zapojil nejaké HDD navic tak i ty bude projizdet.

TiP ~ Doupravit si ho muzes kuprikladu pomoci :

 gpedit.msc

* Po spusteni najdi v "Administrative Templates" polozku Defender → moznosti → dezaktivovat real time. Ale jak ti pisu hned na zacatku, jde jen zrejme o kontrolu, za chvili ta zatez padne skoro na nulu (2-3% z CPU) tak mi pripadne zcela zbytecné se v tom hrabat a vubec to resit.

[MAS-LI POTREBU SE V TOM HRABAT]
- Dezaktivace "real-time" kontroly pomoci "PowerShell" :

Set-MpPreference -DisableRealtimeMonitoring $true

* V pripade, ze by jsi chtel sluzbu opet obnovit, tak pouzij ten samej prikaz jen na misto $true napis $false

- Zmenou registracniho klice :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]"DisableAntiSpyware"=dword:00000001

* Zkratka "spustis ↔ zastavis" zmenou hodnoty z 1 na 0 nebo bo naopak.

- Staci vytvorit treba na plose prazdny soubor.txt a vlozit do neho nasledujici text :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]
"DisableAntiSpyware"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Real-Time Protection]
"DisableBehaviorMonitoring"=dword:00000001
"DisableOnAccessProtection"=dword:00000001
"DisableScanOnRealtimeEnable"=dword:00000001

- Po vlozeni zadej "ULOZIT" a soubor nasledovne prejmenuj ze "soubor.txt" prejmenuj na soubor.reg → a klikem mysi ho spust.

Vypis ostatnich nastavitelnych filtru :

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WdBoot
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WdFilter
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WdNisDrv
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WdNisSvc
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinDefend