Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na hesla?

Dobrý den,

už několikrát se mi stalo, že mi např. Google napsal, že se někdo pokusil připojit na můj účet. Je to tím, že nemám nějak extra silné heslo a navíc používám stejné heslo úplně všude. Nechce se mi to pamatovat.

Vím, že existují různé password managery, ale ty jsou dost omezené na danou platformu. Hledám jiný způsob, jak řešit hesla:

- Pro každý účet jedinečné heslo
- Heslo dostatečně silné
- Heslo, které si můžu zapamatovat nebo odvodit

A zároveň bych si je nerad psal na papír nebo do nějakého dokumentu.

Jak tohle řešíte vy?

Napadlo mě, že bych si vytvořil nějaký silný základ hesla, který bych si zapamatoval - a pak bych za něj přidal nějakou koncovku, která by nějakým způsobem vznikla z názvu služby, názvu účtu a třeba ještě něčeho...
To by znamenalo, že by každé heslo bylo silné, jedinečné a mohl bych si ho vždy nějak odvodit.

Co si o tom myslíte?

Děkuji

EDIT: ještě mě napadla jedna věc, otec používá různá hesla u různých služeb... často ale neví, kde jaká hesla použil, spoléhá, že mu je Chrome všude vyplní.
Jednou ale neměl možnost použít Chrome a přihlásit se k jakémukoliv účtu bylo peklo, protože nevěděl, jaké heslo zrovna u té dané služby použil.
Díky té mé metodě by se to dalo vždy odvodit... (pokud bych teda nezapomněl ten základ hesla a metodiku pro jeho sestavení)

I velmi silné heslo si lze zapamatovat. Použiješ nějakou větu, pořekadlo, básničku co si dobře pamatuješ, a použiješ jen začáteční písmena slov, např. Znám křišťálovou studánku kde nejhlubší je les. Výsledek hesla Zksknjl no a můžeš přidat nějaké číslo.