Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Sestava - Střih videa, občasné hraní 25-27k

Zdravím Vás,
potřeboval bych poradit ohledně PC pro převážně střih videa, ale i občasné hraní her. Priorita je smaozřejmě video.
Budget nemám nikterak velký, ale kdyby jsme se vešli do 25-27k bylo by to ideální.

Podmínka je mít kvalitní procesor a minimálně 32gb ram včetně 3TB disku. Používám i cloudový.

Díky všem!

Nvme je otazne, aj ked pri dnesnych cenach preco nie.
Ja by som klasicky disk uz neriesil vobec, SSD idu stale dole, a kupit dnes uz dokonca 1TB model (nemusi byt nvme) je mozne za slusne peniaze.
Takisto 32GB RAM...co ja viem...naco vlastne? Pri samotnom strihani je ti velka RAM asi naprd, ja striham na 8GB a cakanie pri vkladani vacsich elementov je minimalne (max par sekund). Najviac casu zaberie samotny rendering a vtedy ti RAM nepomoze, aj tak vsetko riesi procesor.
Ja osobne by som siel do silneho procesoru + co najvacsie SSD (ja mam 500GB, ale do par mesiacov budem musiet upgradnut na 1TB).