Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM - Jak vybrat a na co si dávat pozor?

Dobrý den,
Plánuji si koupit novou RAM, momentálně mám 8GB a chtěl bych 16.. Chci se tedy zeptat na pár dotazů a na co si obecně dávat pozor.
Vím, že si musím dávat pozor na maximální rychlost a verzi DDR, já potřebuji DD4, ale:
Je lepší koupit si dvě 8GB, nebo jednu 16? Pokud dvě 8GB nemají žádné extra výhody, tak mi přijde lepší 1x 16GB, protože kdybych chtěl někdy v budoucnu upgradovat na 32, stačila by mi koupit další 16GB místo dvou.. (Mám pouze dva sloty)
Také, znamý mi říkal, že se dvě RAM musí kupovat rovnou v párech aby "si rozuměli".. Že kdybych koupil dnes jednu 16GB a za dva roky další, byť stejnou, že mi spolu nemusí sloužit. Co je na tom pravdy?

Díky za přečtení a případné odpovědi,
Hezký den.

dual channel je o něco rychlejší, větší rozdíly jsou u amd, proto by bodl typ té tajné desky.
úvaha že "kdybys jednou dokupoval" je správná, je to na tobě. 16gb je dost a mělo by to stačit do konce používání té desky, ale nemusí to být dost pro každého, své potřeby nepopisuješ.
když budeš mít jeden modul a za rok dokoupíš druhý, bude to v pořádku fungovat. ale za 2 roky už možná přesně stejný typ neseženeš.

Ptám se spíše tak do budoucna.. RAM asi hlavně na hraní her.. Momentálně mám herní notebook MSI GE62 7RE-044CZ Apache Pro a už mi to leze krkem. Tolik problémů co s tím je, to svět neviděl.. Ptám se dopředu, protože se tohohle chci až to bude možné zbavit a koupit si stolák, tam ještě nemám rozmyšleno jakou desku dám. Jen jsem chtěl mít jasno s čím počítat a na co dávat bacha.
Díky za odpověď.