Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čas na výměnu grafiky

Zdravím poradnu,

před rokem a kousíček jsem skládal zbrusu nový počítač, protože předešlý dosloužil. S mým štěstím jsem ale chytl vlnu miningu, a jelikož se nedalo vyčkávat, zainvestoval jsem do grafické karty GTX 1050TI (v tu dobu za nějakých krásných a rozumných 7000 hehe). Nyní po roce jsem si řekl, že je čas na výměnu grafické karty, jelikož vycházejí pecky, které si chci užít ve FULLHD bez kolísání frameratu. Jedna takových je novinka Apex Legends, která, ač nemám rád hry podobného typu, mě dost zaujala a s mou nynější kartou není zážitek optimální - framerate dost kolísá i na low nastavení. Koukl jsem po netu a narazil na kartu GIGABYTE Radeon™ RX 580 Gaming 8G (https://xevos.store/produkt/gigabyte-radeon-rx-580-gaming-8g-gv-rx580gaming-8gd/) za 5800,- .
Má otázka tedy zní - vyplatí se tato karta za tyto peníze na pohodlné hraní ve FHD? A zároveň mám prosbu, zda-li bude přímo tato karta v pořádku s rozměry a nebudu muset shánět jinou klícku.

Zbytek sestavy

ryzen 5 1600
asrock b350 pro4
a-data xpg gammix d10 - 8gb ddr4 3000mhz
gtx 1050ti
seasonic ss-500et t3
Zalman Z3 PLUS bílá - znovu prosím o pomoc, zda-li se karta vejde

děkuji předem za odpovědi a případnou pomoc

To už je dost přes limit, sem ochotnej do toho investovat max. 6500,-
Každopádně dle testů jsem koukal, že ta RX580 bude docela dostačující, jak řikám, momentálně mi jde hlavně o tu jednu hru.
A mám pouze jeden modul, bude to znatelný rozdíl s 16gb ram?

A ještě dotazu k rozměrům - bude do tý case pasovat ta rx580?

Děkuji za odpověď.

Zdravim, ackoliv jsem klikl jako vyreseno, dnes domu jsem grafiku donesl domu, přes spravce uloh odinstaloval ovladace stare GTX1050TI, vypnul pc, vyndal grafiku, zapojil novou rx580, zapojil HDMI a obraz nenaskoci. Grafika sviti, vetracky pracujou, vsechno se tvari ok, ale obraz nikde. Kdyz jsem zapojil zpatky nvidii, abych se ujistil, ze sem nejak neod*ebal slot pri vymene, obraz ok. Prosim o nejakou radu, jak postupovat?