Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě routeru a ssd

Zdravím.
Potřeboval bych poradit hlavně ohledně koupě wifi routeru do domácnosti.
Máme doma už X let starý wifi router, který vypovídá službu.
Jde mi hlavně o to, aby byl schopný fungovat s VOIP telefonem a fungoval z rohu baráku přes 2-3 stěny do kuchyně.
Koukal jsem nějakých asusech, ale je toho taková spousta, že se v tom nevyznám.
Na Wifi budou napojeny notebooky, telefony, tablety, smart TV, ovladač tepelného čerpadla a přes kabel stolní PC + zmiňovaný VOIP telefon
Cena tak do tisíce.

Co se týče SSD, kapacita 250gb, SATA III, ale neumím se rozhodnout mezi:
- Samsungem 860 EVO
- WD Blue 3D NAND
- Crucial MX500
Cena tak 1500+-

Budu rád, když mi někdo pomůže s výběrem, případně řekne i proč zvolil daný kus.
Děkuji

ssd všechny 3 jsou s cache, záleží na tvých preferencích.

v českých domácnostech je oblíbeným nápadem strčit router kamsi do rohu k přípojce a potom hledat signál za 2-3 zdmi (teď tu byl ...).
může být lepší táhnout kabel někde v rohové liště a ve vzdálené části bytu napojit druhé ap (třeba neznámý starý router). další možná cesta jsou powerline adaptéry, ty se ale do 1.000 nevejdou.

hd telka má sice datový tok v megabitech, ale snad nebude za zdí, když se o wifi bude prát a při nenastavení routeru i rušit tolik krámů.

voip se nezabývám, snad se to řeší skrz dmz, nebo má operátor lepší tip.