Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodné uširvoucí chování USB mikrofonu

Zdravím všechny,
už je to nějaký ten pátek, co si jen tak volám s kamarády na TeamSpeaku, Discordu, popř. Steam Callu a zničehonic slyším od ostatních, že se mi něco děje s mikrofonem.

Ten "zvuk" se mi podařilo nahrát:
LINK - ZTIŠTE SI ZVUK, NEŽ TO PUSTÍTE
- nijak do něj nefuním, byly tam dva pokusy o vyslovení písmena "A", snad to nějak pomůže s řešením.

Vše se dá vyřešit pomocí odpojení USB od počítače, ale i klasickým zakázáním mikrofonu v nastavení zvuku - tím jsem byl právě zmaten, normálně bych si myslel, že je to rozbitý mikrofon a nějaké zakázání v systému by s tím zvukem nic neudělalo (šup na reklamaci), ale on se stal přesný opak, mikrofon fungoval po opětovném povolení bez jediného problému.
Jednoduchá ukázka na videu.
Zvuk byl záměrně vystřihnut, důležitý je ten fakt, že se před zakázáním mikrofonu děl stejný zvuk, který byl uveden výše.

Headset: Connect-It Battle RNBW Headphones
Základní deska: X370 GAMING PRO CARBON (MS-7A32)

Je možné, že by byl problém ve zvukovce nebo ovladači na ní? Zaktualizoval jsem, ale problém stále přetrvává.
Doma bohužel mám jen tento mikrofon a nemohl jsem vyzkoušet jiný, zkusím půjčit od kamaráda.
Ať už je příčina jakákoli, budu vděčný za každou radu.

Dělá to na všech vstupech. Vystřídal jsem postupem času všechny, nakonec jsem to zakotvil vpředu, abych to mohl rychle vyndat, kdyby to zase začalo.
O zpětnou vazbu si myslím nejde, napadá mě špatná izolace (chytání jiných signálů), ale tou si taktéž nejsem jistý.
Zkusím zapojit na notebook a když se mi to povede chytit i tam, je jasno.

Update:

Tak jsem sluchátka zapojil do notebooku, tam jel mikrofon bez jediného problému (je možné, že nebyly zapojeny na dost dlouho, kolikrát problém přijde po páté minutě, ale i druhé hodině).
Koukl jsem opět na ovladače Realteku, nějaká ta tisícina se tam změnila - nainstaloval jsem a čekám na reakci headsetu, snad se něco tentokrát změní.