Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi - StringGrid - jak přidat text

Zdravím.
Když mam StringGrid s jedním řádkem StringGrid1.RowCount := 1; (0 nejde)
A chcí postupně do něj přidavat text.
Toto mi funguje, ale vždý to přeskočí ten první řadek, což nechcí.
Jak na to?

procedure TForm1.Button2Click(Sender: TObject);
var
Row: Integer;
begin
Row := StringGrid1.RowCount;
StringGrid1.RowCount := Row + 1;
StringGrid1.Cells[1, Row]:='test';
StringGrid1.Row := Row;
end;

Já jsem predpokladal, ze mas v prvnim radku nadpisy sloupecku.
Ale jo, staci nastavit cislo radku tak, aby to repektovalo, ze prvni radek je cislo 0.
A co se tyka prazdneho radku, tak ho tam proste poprve nevkladej.

procedure TForm1.Button2Click(Sender: TObject);
var
  Row: Integer;
begin
  if StringGrid1.Cells[1, StringGrid1.RowCount - 1] <> '' then
    StringGrid1.RowCount := StringGrid1.RowCount + 1;
  Row := StringGrid1.RowCount  - 1;
  StringGrid1.Cells[1, Row]:='test';
  StringGrid1.Row := Row;
end;