Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na odpojení disku

Dobrý den.
Můj disk se odmítal nafouknout, tak jsem musel koupit nový.
Ted se mi tu valí 2 TB a já bych ho chtěl použít jako záložní.
Když ho nechám v počítači připojený, není nějaký prográmek, který by ho uměl deaktivovat - aktivovat?
Prostě aby byl disk přístupný, jen když budu potřebovat a nemusel ho furt odpojovat?

existují hůře chlazené šuplíky do 5" pozice, které umí odpojovat disk - jak znám windows, nedělal bych to, i kdyby měl bios podporu hot swap.

když tě deprimuje písmeno disku mezi tvými dalšími hdd a flashkami, nastav mu jiné z konce abecedy, ať nemáš nutkání ho používat.

pomocí parametrů příkazu diskpart by tomu disku možná šlo odstranit písmeno, to by bylo nejskvělejší.
respektive je to dobré hlavně pro lidi co používají normální 2-panelové správce souborů.
u lidí odkojených na win vista+ je to beznadějné, ti používají tentopočítač/průzkumník, tam bude ve stromové struktuře disk stále vidět i bez písmene.