Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace win 10

Dnes jsem si z obchodu přinesl nové SSD a chtěl jsem na něj nainstalovat nový win 10. Disk jsem naformátoval a udělal jsem si instalační medium (USB), pak jsem ještě vrátil PC do továrního abych so vyčistil i druhý disk, který si tam chci nechat jako úložiště..
V biosu jsem nastavil boot z flash, spustil jsem instalaci a win nainstaloval na SSD. Poté se ale PC restartovalo a znovu naběhla instalace. Spustil jsem tedy bios, ale nebyla tam možnost nabootovat z SSD.. Pouze ze starého disku.
Starý disk jsem teda vyndal, znovu jsem spustil instalaci, nechal jsem naformátovat SSD v instalační programu ale když chci pokračovat, tak to píše "nepovedlo se vytvořit nový oddíl".. Co s tím?
Napadlo mě zkusit znovu naformátovat disk a udělám pro jistotu nové instalační medium, tak jsem zapojil zpět starý disk, ale zde mi to píše, že je Windows poškozen a nelze ho spustit.
Spustil jsem proto obnovu systému do továrního a ta právě teď běží.. Nějaké rady?

To znamená, že byl i Win 10 stažen, a poté si vyrobil flešku že... zkusil bych použít program Rufus, a vyrobit v něm ISO Win 10. Mělo by to být naformátováno na fat32 i když i z ntfs instalace bez problému funguje.
Jinak se dá Win nainstalovat i z disku, takže pokud máš iso Win 10 na hdd, tak klikni na iso a Win se spustí a jde takhle nainstalovat, jen je potřeba mět dva hdd a to ty máš.

Len otázočka - pri tej inštalácii W10 na SSD - mal si ten pôvodný HDD odpojený od dosky? Zásada je, že ak sa inštaluje na nový disk (SSD), tak ostatné disky sa fyzicka odpoja. Po inštalácii a prípadných nastavenia OS, aktualizáciach - potom pripojíš tern druhý disk a pracuješ s nim, ako s bežným úložiskom. Uvedom si, že ten druhý bol predtým systémovým diskom a pri bootovaní sa hľadá zdrojový disk s OS (a ty ich tam mal odrazu dva).
Ak ho pripojíš až potom, nemusíš nič "obnovovať do výrobných nastavení" - jednoducho (ak tam nemáš dáta) ho len sformátuješ a pridelíš písmeno a basta.

No právě neměl.. Po té instalaci jsem šel do biosu a chtěl jsem nastavit na bootovani to SSD, ale byl tam jen ten starý disk. Pote jsem si přečetl že to má být odpojeno, tak jsem ho odpojil a šel jsem to zkusit znovu. SSD jsem tam naformatoval abych smazal co se nainstovalo, ale hází to tu již zmíněnou hlášku. A jsme tam kde jsme teď..

Ty si po odpojení toho pôvodného HDD (vidíš, predtým si ho mal zapojený a vznikli problémy) ten SSD formátoval? :-?.
Mal si jednoducho po odpojení HDD a zapojení SSD nechať BIOS/UEFI aby si samo našlo to, čo je pripojené, nastaviť bootovanie z inštalačného média a inštalácia by si sama všetko nastavila, vrátane systém format. A až po dokončení inštalácie, nastavení bootovania z SSD, dokončenia ďalších vecí (vyššie napísané) si mal pripojiť ten HDD.

Při instalaci mi to ukazuje dva oddíly, jeden s většinou mista a pak jeden s pár MB, kde je napsano něco ve stylu (Reserved for MS**), nevím přesně jak to tam je.. Takže to mám smazat abych měl jen jeden primární a pak to spustit?

Udělal jsem, jak napsal uživatel "dsa". Nechal jsem ti část s nápisem (Rezervováno pro MSR) a smazal jsem druhý oddíl s většinou místa. Zůstalo po tom "nepřidělené místo" nebo něco takového a na to jsem dal instalovat..
Instalace se zapla a zatím jede, dám vědět jak to dopadne..

Ještě se zeptám, pokud bych zase v Biosu neviděl možnost bootovani z toho nového SSD - nezapomínám na něco? Nemusí se tam někde spravovat diskové jednotky nebo něco podobného?

Tak jsem byl úspěšný. Instalace se v pořádku dokončila, v BIOSU se objevila možnost bootovat z SSD a všechno krásně naběhlo. Starý disk jsem připojil zpět a bez problémů.
Díky všem za rady a přeju hezký den!