Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD mechanika nečte

Zdravím, tak nějak jsem svůj problém hledal, ale nikde jsem nenašel stejný případ. Respektive když už jsem našel, byl to případ podobný, ale přesně naopak. O co jde? Mechanika mi nenačte DVD, respektive (a to mě zaráží) nečte jen a pouze originální disky. Vypálené naopak zas čte. Začalo to z ničeho nic. Nemá někdo podobnou zkušenost? Přijde mi to dost zvláštní....

Díky. Asi se k tomu budu muset dokopat. Zkoumal jsem to ještě trochu blíže a zjistil jsem, že to nečte originální disky her co jsem koupil asi za posledních 7 měsíců. Resident Evil 2, Battlefield 5, Metro Exodus a pár dalších... Ale starší originálky to už zas načte v pohodě + všechno vypálené. Přijde mi to zvláštní, jaký je rozdíl mezi originálkou řekněme rok starou a originální hrou, co jsem koupil před 2 roky ? :O

Povoľ pár skrutiek na mechanike a izopopylom alebo okennou vyčisti sklo na čočke. Tiež vyčisti gumený unášač strieborných kotúčov od usadeného prachu. Bacha na statickú, radšej sa uzemni ak si odetý v syntetike. Potom už len kúpiť novú, ideálne Plextorku, tá tvorila TOP1 na trhu pričom mala najsilnejšie lejzry. (Ešte mám Plextor v stolnej mašine, ide furt ako delo aj v prípade 15-ročných CD-RW 700MB veselo prepaľujem playlisty s *mp3, ktoré prečítajú staré miniveže a všetky CD-mechaniky v PC, pritom údajne u prepisovacích RW dochádza k degradácii metalického gelu).

A nevadí to, že nad laserem je most co drží disk ze shora, a většinou vadí při čištění čočky, a navíc samotné čištění je pro nezkušeného dost riskantní, takže dát za novou 369Kč je nejlepší řešení.
A další věc: isopropyl a guma...to by špatně dopadlo.

Tak zas, pokud je rozbitá, proč se na ní trochu nevyblbnout? A proč to vlastně řešim... No, nemyslim si, že je od věci se aspoň zjistit proč tomu tak je a prostě mě zaráží, že to je jen pár originálek z poslední doby. Mechanika jinak v pohodě šlape bez problému....

Většinou je u těchto mechanik problém v optice - čočky jsou vyráběné povětšinou z plastu (cena), který časem degraduje (matní a ztrácí optické vlastnosti), takže to vyčištění může a nemusí pomoct. Při dnešních cenách bych to zkusil rozebrat, a když se to nepovede, tak skočit do qelbu pro jinou…