Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučná grafická karta RTX 2080TI

zdravím koupil jsem novou grafiku přesně tuto https://www.alza.cz/gainward-geforce-rtx-2080-ti-phoenix-11gb-d5537203.htm?o=12 když surfuju po netu sleduju videa není slyšet v pc skoro nic jakmile začnu hrát hru grafika se rozjede na plno a celkem je slyšet nijak sem ji netaktoval ,teploty jsou okolo 70 stupnu podle MSI afterburner a v nějaké hře mi hučí i civka nelze nějak ten hluk stišit a nebo takto výkoná grafika bude prostě hlasitější než moje puvodní GTX 1070?

Máš nainstalované správné ovladače grafiky a spuštěný Control Panel na pozadí jako Službu?
Já mám takovou zkušenost, že bez spuštěného CP "v klidu" má grafika 800 až 1000 ot/s (tedy je slyšet).

Se spuštěným ContrPanem je grafika v klidu většinou na nule. 70 st. C sice není kritických, ale moje grafika (nVidia 1060) toho nikdy nedosáhla, ani v plném zatížení.

stahl jsem ovladač ze stránky výrobce karty naisntaloval resetoval pc a stáhl i nějaký jejich nástroj na nastavení karty tak uvidíme každopadně díky za rady :) v tom jejich programu lze nastavit fan speed jeto ted na 35 % nevím jestli to muzu snizit.

tak po stažení ovladacu ticho, nehlučí takže moc díky vypadá že to pomohlo, akorát to ticho kazí hučení cívek :(:...zajímavé je že když zapnu ve hře V-sync spadnou fps na 80 a hučení cívek zmizí jinak tahám okolo 200 fps a slyším jak to hučí nelze to omezit ty fps ve hře přes nejaký program nebo bzučení cívek je neškodné?