Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodné vytáčení

Zdravím,
mám jednu malou otázku. Je nějaký způsob jak zastavit náhodné vytáčení od různých "firem" ?
Pokaždé volají z jiného čísla, takže blokovat je nejde. Také si nejsem jistý odkud mají moje číslo. Nejsem o něm vůbec sdílný a používám ho pouze k osobním účelům.
Díky

Ja jin vzdycky na zacatku reknu, ze se jim budu rad venovat, jan at mi daji fakturacni udaje, abych jim ten cas mohl vyfakturovat - okamzite pokladaji sami a uz nevolaji ... (a na uvodni hlasku, ze hovor muze byt nahravan odpovidam "Dekuji za souhlas, bude" )

Nenechat je začít mluvit.Prostě už když se začnou představovat,začnu já:"Nemám zájem o cokoliv a nemám čas,takže nashledanou-je vám to jasné?".A hned ukončit bez čekání na reakci,pak už nevolají.
Taky je dobré dělat nahluchlého staříka:Ahoj,Mařenko,to jsi ty?Cože?Co jsi říkala?Já tě vůbec neslyším!..... atd.Většinou to hned vzdají a já se alespoň pobavím.