Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5" mobil s Androidem do 7000KČ

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem telefonu, který by měl displej zhruba 5 palců a stál by max 7k, a měl obstojný fotoaparát. Vlastním nyní Redmi 3 který vzhledově naprosto vystačuje, bohužel má zastaralý HW a foťák stojí zaprd. Koukal jsem se a Xiaomi už dělá jen přes 6" což je moc.

díky předem

ahoj, ten mi taky padl do výběru, není vizuálně o moc větší a váží stejně. Jen bych se chtěl zeptat na kauzu okolo Huawei - je mi jasné, že to dělají všichni a Xiaomi je taky čínská firma, ale jde mi o to jestli skutečně existuje nějaký potvrzený, ("vážnější") backdoor co se týče čtení zpráv atp.? Jo a jak je to s rootem u Huawei? U Xiaomi jsem nikdy neměl problém

Já se tomu spíš trochu směju.
Vždycky jde na testy bezpečnosti jako první, nikdy nic nedokázali. To že Apple má aféru se zapnutou kamerou a mikrofonem i pri nepřijmuti hovoru nikomu nevadí. U některých značek tyto zadní vrátka jsou, ale když je to americká značka, tak to nikomu nevadí.

Za druhé většina uživatelů povolí veškerý práva jakýkoli aplikaci a to vůbec nikomu nevadí, stejně se všichni sami napraskaji na internet, takže mi do přijde spíš směšný.

Jiná věc je to u poskytovale sítí, tam bych Huawei taky trochu omezil.

děkuji všem za odpovědi, bohužel 3.5mm jack používám často, takže tudy cesta nevede. Přemýšlím zda slevit na rozměrech, je pravda že dneska obrazovka zaplní větší plochu mobilu, optimální by bylo menší jak 6" no ale bohužel výrobci chtěj asi jenom pádla. Jinak nápad starších topmodelů zní zajímavě, nejde mi o novinku, jen o funkčnost (bohužel mobilů na trhu je fakt hodně, tak kdyby měl někdo nějaký tip? :) ). To pro mě znamená:

- dobrý fotoaparát (mobil není na focení vím, ale technologie jde kupředu :D)
- 3.5mm jack
- alespoň 3GB RAM a dostatečný výkon
- nejlépe 64GB ROM nebo 32GB ROM s možností micro sd
- kompaktnější rozměr (pokud možno)

Dobrá baterka se hodí, nicméně mám powerbanku a NFC též nevyužiji, staré Micro USB nevadí

děkuji předem za rady

Nokii bych nebral, HMD Global je výrobce, který používá nejagresivnější správu aplikací na pozadí. Po dvaceti minutách vypnutého displeje zabíjí všechny procesy na pozadí. Pokud se natrefí na model s displejem od Novateku, je dožluta a má vysoký min. jas.

A kdyz by to nastavit neslo, tak preci staci preinstalovat mobil nejakym custom firmwarem ala LineageOS a hned bude vsechno behat paradne. Jako mne to nevadi, ja uz pri koupi telefonu pocitam s tim, ze to budu predelavat, ale prijde ti to jako uplne normalni, aby si lidi museli ten idiotskej Android doma prenastavovat a predelavat, aby jim na nem ty aplikace aspon nejak fungovaly? Mne to teda normalni neprijde.

Redmarxi tady s tebou nesouhlasím. Huawei to má nastavena podle toho vebu taky docela prisneji, ale mě to tak vyhovuje. Když nějakou aplikaci chci, aby běžela, tak ji to povolím. Pokud nechci, tak ne.

Mimochodem po instalaci je automaticky povolena běžet na pozadí. Co mám na pozadí běží bez chyby.

Je to jednoduchý na pár kliknutí

Zrovna Huawei ma ve vychozim stavu nekompatibilitu s vetsinou aplikaci pouzivajicich GPS, protoze aplikace jako zaznamy trasy proste po 10 minutach zarizne. Nevim, proc by system nemel byt aspon trochu inteligentni a takove aplikace automaticky nechat bezet na pozadi.

Tim nerikam, ze veskera vina je na Huaweii, je to stejne tak problem Googlu, ze ten jeho Android je v podstate hloupouckej system, co skoro nic neumi.

Opět jsme u toho. Na záznam trasy používám aplikaci zdraví co je v mobilu. Funguje i aplikace od xiaomi a a hodně dalších mi fungovali dobře.
Zato že nějaká aplikace odflaknuta nebo medodelana na nový andoird mobil nemůže