Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenačíta Facebook - na iných zariadeniach áno

Dobrý deň,

dnes mi vôbec nechce načítať facebook a vypisuje ERR_CONNECTION_RESET - ostatné weby fungujú v pohode. Neinštaloval som žiadne súbory, takže vírusom by to nemalo byť.

Na iných zariadeniach to všetko šlape v pohode, takže problém bude určite s PC. Pozeral som firewall, resetol cache/históriu, rebootol PC, skúsil iný prehliadač a stále nič nepomohlo...

Čo by za tým mohlo byť?

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-3ISHGIM
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No
DNS Suffix Search List. . . . . . : home

Ethernet adapter Ethernet:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe FE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 8C-EC-4B-12-F4-7A
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 1:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : B2-52-16-47-5D-C1
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 3:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : C2-52-16-47-5D-C1
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . : home
Description . . . . . . . . . . . : Qualcomm QCA9377 802.11ac Wireless Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : B0-52-16-47-5D-C1
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2a02:ab04:2c2:d100:19ca:ef95:dfc6:a1a5(Preferred)
Temporary IPv6 Address. . . . . . : 2a02:ab04:2c2:d100:9004:6814:1620:ccfc(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::19ca:ef95:dfc6:a1a5%22(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.198(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : neděle 17. února 2019 21:24:25
Lease Expires . . . . . . . . . . : neděle 17. února 2019 22:54:47
Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::925c:44ff:fe98:8dc3%22
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 61886998
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-21-A2-69-3E-8C-EC-4B-12-F4-7A
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 2001:730:3ef2::10
2001:730:3ef2::11
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Síťové připojení Bluetooth 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Bluetooth Device (Personal Area Network) #2
Physical Address. . . . . . . . . : B0-52-16-47-5D-C2
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

mě taky nebaví pohled na nastavení s ipv6. pokud ho tvůj provider nevyžaduje, zakázal bych ho aspoň v protokolech.
(ale jestli nemáš totálně shitový router, takto to fungovat bude, jen to ipv6 nastavení nemůžeš zkontrolovat)

můžeš mít v pc nějaký spyware: prohledej adwcleanerem
pro jistotu zkontroluj divné záznamy v hosts:

notepad.exe C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

jiný prohlížeč se na facebůů taky nepřipojí?

Toto je v tom súbore hosts. Antivírus nepoužívam žiadny (nič ani nesťahujem z webu väčšinou).

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

hosts je ok.
spyware doplňky jsi psal že nic, to je divné.
asi by to chtělo vidět co je v "po spuštění" a pak procesy v ram, ale to si netroufám žádat, to nedopadne.

ptal jsem se na jiný prohlížeč - kvůli tomu že nemusí být napaden spywarem, třeba nepoužívaný ie - bohužel nic.

Posielam screen z notebooku kde to funguje: https://prnt.sc/mmemeq

tam je najednou připojená drátová síťovka a wifi (drát by měl mít přednost). zásadní vliv to nemá, ostatně internet by při konfliktu nešel vůbec.
nastavení síťovek je stejné jako máš, ostatně kromě fb to jde.

typ routeru - má ten štítek?

dnes už nic nevyřešíme, koukám na tv.