Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s HDD

Dobrý den.Složil sem si nové PC ,něktéré dobré věci sem nechal ze starého.Mám 2 harddisky (oba 2 sem přendal) na 1 nebyli žádné důležité data takže sem na něj nainstaloval novej windows.Ale ten druhý na kterém mám důležité data se mi ukazuje jako Dinamický, nečitelný.Za odpovědi děkuji.

No já bych řekl že jak jsi do pc vrazil nový disk tak ti starý windows řekli že ten disk potřebujou incicializovat a tys klikl JO a pak ti ještě řekli jestli ten svazek má být dynamický a tys musel taky kliknout na jo. A tím se to posralo. Je divný že ty data nevidíš.

Dynamický disk jde údajně čímsi převést bylo to tu na poradně snad paragon nebo acronics disk director ?

Tam jak mam o těch diskách informace mam tam Disk 0 Disk 1 a Jednotka CD-rom 0,a tam mi to píše že ten disk 0 je nečitelný. A zapojené to mam tak jako sem to měl na starém pc,kabelem s HDD do zakl. desky a ten druhý disk taky , a ten jumpr to nevim jak se to dělá na tamtom pc to šli i bez toho.

Mas 80zilovy kabel? Je spravnou stranou (farebnou alebo oznacenou ako motherboard) v zakl.doske?
Napis ake presne to su disky (znacka, typ), aku presne mas zakl.dosku (znacka/typ), ako presne ich mas zapojene, odkial mas ten kabel ktorym si to zapajal (pouzil si novy 80zilovy ktory bol dodany k zakl.doske?), a ako presne mas zapojene jumpre (prepojky) disku, prepojky su vedla kabla na disku. Ak nevies co znamenaju tak nesahaj na nich ale napis ako su zapojene a ake su to presne disky.

P.S: je mozne ako uz pisal MM_Tank ze si po pripojeni druheho disku naklikal ze aby bol dynamicky, cim si asi prisiel o data na nom, nie je to ale iste moze byt ze to mas blbo zapojene (alebo nemas 80zil kabel). V tom pripade mozes skusit pravy klik a previest na standardny disk, ale data podla mna tam uz neuvidis. Mozes skusit vytahat data z toho disku pomocou programu getdataback for NTFS (ak tam bol NTFS filesystem a ak je kabel a zapojenie vporiadku).