Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta RTX 2080ti +I7 8700K

zdravím mám procesor I7 8700K chci kupovat kartu RTX 2080TI budu hrát vícemeně v rozlišení 2560x1440 nebude tento procesor pro takto výkonou kartu brzda?.procesor nemám taktovaný jede na 3,7 a maximální frekvenci má 4,7,bude to na tuto kartu stačit?

- Ano bude na ni stacit klidne i na dve i bez potreby [OC].
- Na "Stock" taktech nema problem i s [SLI → 2xGTX@1080], tak by prob by mela mit s single GPU - 2080Ti (na kterou staci s prehledem Intel@i5 nebo naky 6xCore Ryzen)..
* 6C/12Th nema problém jak s vysi resoluci tak treba s hry pro VirtualniRealitu. Nevim kde chodite stale na to, ze by melo CPU brzdit GK a uz tuplem v Gaming. Tak jak kdyby melo IGP brzdit i9.. (grafické karty se pouzivaji i na jiné veci kde jsou teprve zatizeny a zde se muzeme bavit o nejakm vytizeném a vyuziti bandwitch)

a když budu měnit rozlišení například tak taky nebude problém?...hraji na 2560x1440 ale jsou hry kde hraju i na 1600x1200 i min zejmena fps hry kvuli lepšímu hraní,na czc mi říkali že v 1080p by mohl být malinko problém jinde nikoliv....vubec nechápu proč.

nebo takhle kamarád má RTX 2080 TI stímto procesorem https://www.alza.cz/amd-ryzen-threadripper-2950x-d5442943.htm?kampan=adw1_dsa-produkty-feed-in-stock_komponenty_c_1003816_b_1t1_326111416507_~64973170026~&gclid=CjwKCAiA767jBRBqEiwAGdAOr_vmokmCUZDXn5UfctqIZFD6zrcXqGO1D8fX5vzpewaSl3cPIycewhoC4l0QAvD_BwE který bude pro tu kartu na hry lepší muj intel I7-8700K nebo tenhle od amd? apokud snížím rozlišení ve hře který bude výkonější vtom menším rozlišení?

Prosim te, poslouchej najekeho joudu z CZC, to je teda napad. XoXo ti to napsal presne, co chces vic.

Existuje jedinna moznost, kdyz je procesor prilis malo vykonny nedokaze dodavat data ke grafice dostatecne rychle a pak dojde k tomu, ze grafika neni vyuzita na 100%. Ani u jednoho z tech dvou procesoru se to nestane.

Cim mensi rozliseni, tim potrebuje grafika mene dat a teda muze spis dojit k tomu, ze tam procesor nedoda data vcas. Ale jde jen o benchmarky, ve hrach se ti to nestane a kdyz jo, tak budes na nejakych 250FPS, coz stejne nedokazes rozeznat, ani kdybys byl superman.

Neres nesmysly a radeji hrej ty hry, kdyz uz mas tak super nabusenou grafiku. :-)