Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i7 7700K vs i9 9900K pro práci s fotkami.

Dobrý den, rád bych poprosil o radu, zvažuji upgrade procesoru z i7 7700k na i9 9900K. Měl by pro mě upgrade smysl? Počítač využívám pro práci v programech Photoshop a Capture one tj. pro práci s fotkami (zpracování cca 2000 fotografií týdně). Zbytek sestavy: 32gb ram, ssd, pracuji na 4k monitoru. Pokud by byl vhodnější nejaky amd ryzen, návrhům se nebráním. Děkuji

400 fotek denne, to bude nejaka poloautomatizovana cinnost s rucnima korekcema? Tudiz ti zdaleka nejdelsi cas bude zabirat prave ta rucni uprava? Pokud tomu tak je, tak ti tezko vykonejsi procesor pomuze.

Kdysi jsem zpracovaval fotky prave takovou poloautomatickou cinnosti a od Core2Duo uz byl procesor tak rychly, ze dalsi vylepsovani vykonu pocitace uz cas zpracovani nezkratilo.

Pokud tomu u tebe tak neni, tak by jak i9-9900K nebo RyZen 2700X nebo nektery z TRipperu mely pomoct, protoze vsechny ty procaky budou mit vyssi multicore vykon nez i7-7700K.

Edit: Vlastne to co jsem psal, se tyka Photoshopu, u Capture One se obvykle zpracovava v davkach a az potom prichazi na radu rucni korekce, tak tam to asi v te chvili, kdy to zpracovava automaticky davku, muze pomoct, ale ten cas si myslim bude stejne zanedbatelny oproti potom te rucni uprave.