Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna základní desky bez reinstalace Win 10

Dobrý den, potřebuji vyreklamovat svou základní desku a mám od známého půjčenou náhradní (samozřejmě kompatibilní). Zajímalo by mě jestli je možné desku vyměnit bez nutnosti znovu instalovat systém Windows. Jde mi hlavně o to, že tento proces (výměny) budu muset udělat minimálně 2x a nechci pokaždé instalovat znovu Windows ? Stačilo by tedy třeba jen odinstalovat ovladače a nahrát tam ty nové ?

- S Windows 10 to mozné je, neco jak s Vistama a [RAID] stejne nepouzivas.
- Jen se pri prvnim startu stahnou a zeregistruji referencni, pouzije jiz zahruné (zpravidla jdou vsechny i "Offline" pred-ulozené z duvodu kompatibility) jako .sys, .inf, security catalog .cat ze slozky "system32" / "Driver_Store" pro chipové osazeni tvé zakladni desky.
* Windows pak jen pouzije (priradi → Hw) ovladace které potrebuje. Ze je tam i jinaci nevadi, zkratka ho jen nepouzije, ze je nahranej nicemu nevadi.

Deska úspěšně vyměněna a reinstalace opravdu nebyla nutná. Vše funguje. Jenže tím jak došlo k změně hardwaru, tak Win 10 žádá novou aktivaci. Jak dlouho je možné používat Windows bez aktivace ? Nebo spíše mám se pokoušet to aktivovat na té nové desce, když ji stejně cca za měsíc budu zase měnit, protože tam budu vracet tu vyreklamovanou ?