Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde vypnouc PC nabidkou start...

Od synovce jsem dostal jeho PC AMD Sempron /tm/ Procesor,160GHz, 515MB RAM, používá windows XP Profess.To je tak vše co jako laik mohu sdělit. Když dám vypnout PC přes START, začne se normálne ukládání atd. ale akorat se to restart. a začne znova spouštět. Takž mi synovec sděliil., že to mám vypínat vypínačem, držet se to musí asi 5 vteřin než to zvadne. Jen by mne zajímalo, zda je to chyb v mechanice, nebo jen nejaké spatné nastavení...dík za nápady.

Trebars to bude vadnym zdrojom. Ak mate stastie, mate len chybne nastaveny BIOS. Vliezol by som ako prve don, nacital zakladne nastavenia (Load BIOS Defaults) a vypol vsetky polozky typu WakeOnLan, WakeOnPCI a pod. Nastavenia ulozil a skusil to spustit. :-)

..takže do toho BIOSU jsem se dostal normalen pres DELETE...v sekci POWER MANAGEMENT FEATURES jsem najel na SET WAKE UP EVENTS vyjelo 6 položek:usb....disabled
resume....disab.
wake up key ..any key
resume on PS... disab.
dalsi 2 polozky take DISABLED.......tak je to asi Ok a problem bude zdroj????

Opravitelný prakticky není.

Ceny nejsou tak strašné, od několikaset do pár tisíc. Nejlevnější šunty (např. značka Eurocase) nebrat, i kdyby je prodejce chválil až do nebes. Za tisícovku "a něco" už jsou relativně solidní zdroje. Záleží i na ostatních komponentách - třeba vybírat tak, aby to všechno utáhlo.