Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MODUS EXCEL

Ahoj vsem,
rad bych se zeptal na statistickou funkci v excelu (MODUS), v konkretnim pripade:
Mam dva sloupce o xx radcich, kdy v jednom sloupci je vyjadrena např. frekvence činnosti. V nem mam naformatovane oznaceni nejvyssi hodnoty. Teto oznacene hodnote odpovida urcity ciselny udaj, tridici znak, ve sloupci druhem...
Pokud bych chtel, aby mi vzorec zobrazil pouze odpovidajici tridici znak vuci te nejvyssi nalezene hodnote cinnosti, jak by mel vzorec v libovolne bunce vypadat?

tedy, maximalni nalezena hodnota je bunka Ax, odpovida tomu tridici znak na radku v Bx a ja bych jen chtel v bunce libovolne, treba Cx zobrazit onu viteznou hodnotu Bx
Diky za info.

jarda

Zkusim.. Díky za tip, i když nevím co vykouzlím. Blbě jsem to asi napsal. Modus já počítám, resp. potřebuji jen na základě nejvyšší četnosti ve vedlejsim sloupci excelu říct, že je to právě ta má hledana hodnota.