Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Škodlivost internetové anteny

Prosím o radu na vedlejší dům cca 7m vzdušnou čarou nainstaloval poskytovatel připojení internetu 5 gigaherzovou anténu je takřka v úrovni našich oken kde spí syn měl bych se nějak znepokojovat prosím o radu jsem v této oblasti amatér děkuji za odpověď

moc to nedava smysl, co je to za antena: prijimaci pro souseda (a vysilaci zpet)? a proc miri skrz vas, kdyz soused potrebuje bezproblemovy signal?
smerova antena (yagi)? placata panelova antena pro vetsi vyzarovaci uhel? maly "satelit" pro dalkovy prijem z kopce? plocha panelova pro pokryti jeho zahrady?
fotka nebo nacrtek by napovedely vic.

Zrejme sa jedná o horúci bod (Hotspod) pre pripojenie wifi zariadení suseda v celom jeho dome, záhrade, altánku, saune, bazéne, teda signál šírený 360° po jeho nehnuteľnosti.

To nebude záležitosť poskytovateľa netu, ale výhradne osobná investícia suseda do tejto tyčky nad strechou.

Požádej ho, ať ti trochu půjčí .

Ochrana pred zdraviu škodlivým signálom sa rieši metalickým pokovením roztaveným horčíkom aplikovaný na vonkajšie okná, dvere, súčasne s osadenou hliníkovou fóliou pod tepelnú izoláciu na obvodovej fasáde svojho útulného obydlia, strechy, ale aj podlahy. Nevýhoda je, že si z domu bez signálu nezavoláš mobilom, ako v dobre odtienenom Rolls Royce Phantom.

Ochrana se řeší alobalovó čepicó:

[921.jpg]

- lidi, neblbněte. Bezdratove site bezi na tak smesnych vykonech, ze to nemuze mit jakykoliv dopad na zdravi. Je to neionizujici elektromagneticke zareni, o rady dole jeste pod infracervenym a svetelnym. Ale kdyz si nekdo plete radio s radioaktivitou, je to pak tezke... Kdyz zapnete zarovku, schytate daleko vyssi davku "zareni", nemluve o tom kdyz vylezete - nedej buch - ven na slunce za dne. To je elektromagneticka darda jak sviňa. :-D

- nikdo doted neprokazal u tohohle kmitoctoveho = energetickeho spektra jine nez tepelne ucinky. A tam je to smesne jednoduche - kolik miliwattu pohlti vase telo/o kolik ho to ohreje? Nemeritelne. Prvni generace GSM mobilnich telefonu mohla nejake dopady mit, protoze drzet si antenu neceho co mohlo mit az 4W vysilaci vykon (pokud se nepletu...?) u hlavy, tesne u mozku - to mi uplne bezvyznamne nepripada, lokalne mohlo hlavu o nejakou desetinu stupne ohrat. Dnesni mobily maji vykon citelne nizsi, verim ze pod uroven ktera by cokoliv mohla meritelne zvysit teplotu, include mozek telefonujiciho. No - a ted si vemte ze uroven energie klesa se ctvercem vzdalenosti - mobil 5cm od mozku = 1 (1 neceho, jedno ceho). Kdyz to bude 10cm, tak 0,25. Pri 15cm to bude 0,11.... atd. Kolik to bude v radu metru? 0,0.... Resit nejakou BTS, nebo hotspot antenu na strese je proste blbost.

Pozri sa skor, kde je najblizsi mobilny vysielac. Ten vysiela aj 60W a na ovela nizsej frekvencii (cize prejde lahsie prekazkami).
5GHz ti vysiela 0.1W, ciselny rozdiel snad vidis.
Ludia kua zapojte rozum, wifi je tu uz vyse 20 rokov, cele ozdusie je zamorene wifinami, v panelaku chytim 60 sieti bezne na sidlisku a to dokonca v 2.4...keby to skodilo naozaj by na to uz neumierali ludia a nevyskytovali sa hromadne choroby sposobene wifinou?
A to, ze od narodenia vojim telom prechadzaju radiove, ci ine vlny z MHz pasmach ti doteraz nevadilo?

nikdo pořádně neví, co může blízké pole u rozvíjejícího se organismu způsobit...

Při delším působení se třeba může změnit část DNA a začne tvořit modrý zub-bluetooth.Dítě pak může přijímat data z routeru bezdrátově přímo do mozku.
Když jsou už teď chytré televize a ledničky,možná budou brzy i chytré děti.:-D

Bohuzial je "moda" - pchat antenu do postielky aj novorodencom.

Vola sa to baby monitor (Detské pestúnky / Dětské chůvičky)
A cim viac funkcii, cim kvalitnejsie video, cim vacsi dosah (teda vacsi vykon), tym viac ADIDAS.

(chvala Bohu, ked som sa narodil, nic podobne neexistovalo)

Sú na to dva pohľady, asi tak ako existuje ľavica a pravica, republikáni a demokrati a našli by sa aj iné príklady, kde majú ľudia opačné názory. Všetko to sú pohľady profesionálne vychádzajúce z meraní a jeden hovorí, že to neškodí a druhý hovorí, že to môže škodiť. Či sa budeš, alebo nebudeš znepokojovať záleží len od teba.

TAdy nejde o to, zda škodí či neškodí. O tom nechť se vedou polemiky. Tady jde o to, že někdo má obavy z antény, která sice vyzařuje tisíciny wattu, ale vadí mu, protože jí vidí. Zatímco antény, které vyzařují jednotky wattů (mobily, navíc těsně u hlavy), nebo desítky wattů (BTS) nebo stovky tisíc wattů (TV) mu nevadí.

Ked som mal osem rokov, tak najvecsi frajer v okoli bol ten, co dokazal opravit bicykel.
Pri najnovsich vyskumoch zrucnosti na zakladnych skolach, sa zistilo, ze sedem z desiatych ziakov nedokaze zatlct klinec do drevennej dosky.
Ale jedenast z desiatych osemrocnych ovlada mobil.

Len ci to staci na prezitie ludstva?