Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze načíst USB, abych mohl nainstalovat W10.

Ahoj lidi, snad mi tady někdo pomůže. Před instalaci W10 jsem smazal přes CMD celý HDD. :D Ano stalo se, stalo. Jenže teď když chci W10 nainstalovat přes USB tak mi to pořád píše hlášku: "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".
Nechce mi vzít žádnou flešku i když jí mám v BIOSu nastavenou jako první na načtení a mechaniku nemám. :/ Jak si s tímhle poradit?
Specifikace PC:
CPU: I7-6700K 4.1Ghz
GPU: GTX 1080
MB: MSI B250M MORTAR
RAM: 32GB DDR4 2400Mhz
HDD: 5TB
PS: 650W

Maže sa vždy prvý sektor disku nástrojom Diskpart.exe - Clean. Návod listovania v diskoch a po oddieloch pre diskpart.exe si nájdi na nete. Jedine tento spôsob znemená zmazanie dát na prvom sektore.

Tiež bude možno nutné nastaviť pevný disk na "aktívny".
Detto Diskpart.exe

Vypni v Bios: SecureBoot, prepni v Bios z uefi/legacy.

Po vrazení flešky do funkčného portu USB, stačí po reštarte PC mačkať hore nejaký kláves "F" - F10/11, aby ti nabehol na monitore výber médií (veškeré USB porty, mechaniky), ktoré má v sebe bútovacie inštrukcie. Z ponuky si vyberieš flešku s boot sektorom pre inštalátor Windows, ktorú si bezchybne vytvoril z ISO Windows.

Inteligentný inštalátor ťa prevedie s formátom disku na tabuľku NTFS a rozdelením systémových oddielov v prípade x64 bit. OS.