Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup na nový PC

Zdravím.
Potřeboval bych někoho, kdo by mi poradil co pořídit do nového PC. Bohužel se v tom moc nevyznám, a proto hledám pomocníka. Chtěl bych měnit vše(včetně skříně), až na grafiku (1060 6GB ještě vydrží) a SSD/HDD. Rozpočet je flexibilní, ale aby to bylo v rámci studenta SŠ.

Moje momentální sestava:
-Motherboard: GA-H81M-D3H
-8GB RAM (DDR3,myslím)
-Procesor: i5-4460 3,2GHz
-Grafika: GTX 1060 6GB
-Zdroj: Zalman ZM500-LX 500W (nevím jestli je nutné měnit zdroj)

Proč měnim i casu? 1060 se tam jen tak tak vejde a v budoucích upgradech nechci pořizovat další.

Přijde mi, že 3.2GHz je už na dnešní dobu málo, a pokud chci vylepšit procesor, tak už budu muset pořizovat jak základní desku, tak ramky a pod.. Možná koupit 2x 8GB RAMky.

Dám třeba tento příklad

RAM: 16 GB
CPU: Intel Core i7-6700K 4-Core 4,0 GHz / AMD Ryzen R5 1600
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB / AMD Radeon RX Vega 56 8GB

Něčeho podobného bych chtěl dosáhnout.