Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bezdrátová domácnost (ntb, mobil - repro, tv, tiskárna)

Ahoj, má někdo nápad, jak nejelegantněji vyřešit následující: Doma mám v jedné místnosti ntb a v druhé televizi, repro a tiskárnu. To bych chtěl vše bezdrátově propojit. Koukal jsem na internetu a existuje "hračka" za pár korun, která se "píchne" do HDMIčka v televizi - k ní se dá připojit přes wifi a přenášet tak obraz. K těm repro obdobně: krabička, na kterou se připojuje přes bluetooth. Jen s tou tiskárnou to bude asi složitější. Napadá mě asi jen něco jako raspbbery pi, ale to asi není úplně výhodný řešení?

kupovat router za 1200 kvůli tomu mi za to nestojí

ale stojí. když budeš potřebovat gigabitovou síť pro kopírování souborů mezi více domácími pc nebo si pořídíš domácí nasku, hned zjistíš že 100mbit router tě omezuje.
i mezi lowendy se dá najít normální typ: https://access-pointy.heureka.cz/tp-link-archer-c6/#

naopak kupovat usb tiskárny do domácnosti není nejlepší nápad, to je tak pro jednu osobu.