Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co se to děje s internetem?

Ahoj,

poslední měsíc mě neskutečně zlobí internet! Stránky se načítají i několik sekund a často se třeba několikrát nezobrazí (DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN, ERR_CONNECTION_TIMED_OUT), někdy se zobrazí s rozházenými styly (bez stylů) a až třeba napotřetí správně.

Zkoušel jsem všechno možné - od změny prohlížeče, přes restart modemu až po přeinstalaci OS. Nic nepomohlo.

Nejdříve jsem myslel, že je chyba u mě, ale v práci, u příbuzných i v okolí se to děje taky. Proč se to děje?

PS: Tenhle příspěvek píšu už podruhé, protože poprvé jsem měl DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN.

Skus vyhľadať v svojej lokalite najrýchlejší DNS server týmto xindlom:
namebench 1.3.1

Alebo v protokole IPv4 nastav primárny DNS: 1.1.1.1

reflusni protokol, príkazy si nájdi na nete.

Resetni modem spinkou pod napájaním, cca 30sec. drž.

on má tragický problém s chápáním textu, neumí si zkontrolovat vlastní router, ale řeší tu cizí wifi. ty nesmysly na co se ptá s tím nijak nesouvisí.

tazatel:

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN ... někdy se zobrazí s rozházenými styly (bez stylů)

klasicky nefunkční dns.
- oblíbený problém u o2 může řešit změna dns, viz hned první odpověď.
pro jiné případy:
- další typickou příčinou bývá neschopný antivir, nejčastěji pochybný balík ve verzi "internet security"
- a samozřejmě může být nějaký spyware-doplněk v prohlížeči, nebo který si vytvoří své proxy (a tupé antiviry si se spywarem většinou neporadí). na kontrolu doporučuju např. adwcleaner.

v práci, u příbuzných i v okolí se to děje taky.

aha, já tak dlouhé dotazy čtu jen zběžně a toto mi uniklo. takže začni řešit ten dns.

Ano, je to internet od O2, ale plno lidí v okolí má jiného poskytovatele a prý jim to často zlobí taky. Stává se to na mobilu i na notebooku, modem jsem restartoval, zkusil i tovární nastavení. V notebooku žádné programy přímo nemám, vše mám v sandboxu, tudíž antivirus netřeba.

Změnil jsem DNS a zatím to vypadá dobře. Jsem trochu skeptický používat veřejné DNS servery, doufám, že je to jen nějaký dočasný problém.

Zaráží mě ale, že se to děje lidem i v okolí a přitom mají jiného providera...

...................Jsem trochu skeptický používat veřejné DNS servery, doufám, že je to jen nějaký dočasný problém.....................

No ja by som bol skôr skeptický z DNS serverov poskytovateľov. Práve tieto sú mnohokrát zdrojom uvedených problémov.
Je mnoho Public DNS a nemusí to byť len ten gúglacký....