Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klon disku SSD x HDD

Ahoj,
Mám starší notebook Sony Vaio. Už mu trvá delší dobu načítání systému atd. Proto sem se rozhodl vyměnit hdd za ssd. Na hdd mám naprosto všechno systém, fotografie, data atd. Rád bych udělal klon a z toho bootoval tudíž aby zůstalo vše naprosto stejně akorát by proběhla výměna disku . Jako na to ?

Kup si SSD, ke kterému je ke stažení SW na klonování, třeba.

Jinak, klonovat se dá i jinými free programy. Buď musí být SSD alespoň tak velké, jako HDD nebo program musí umět klonovat na menší (v každém případě se to musí na SSD vejít). SSD zapoj místo HDD, HDD připoj jako druhý nebo přes adaptér do USB a klonuj z boot média s klonovacím programem (kteréžto médium si předem připravíš).

Tak dal jsem na Káju a nainstaloval na SSD Windows 7. Z hlavního PC mi při bootovani vylézá možnost nabootovat systém A) hlavní PC nebo B) ssd to je vše v pořádku na ssd v systému se pracuje svižně a rychle. V moment kdy jej připojím k laptopu mi při bootovani vyskočí hláška systém nenalezen. V biosu vše nastaveno bootovat z disku a změna uefi také. BIOS také vidí velikost disku a je tam popsána. Ovšem nabootovat mi nejde. Užití USB nelze při bootovani z USB vyskočí logo Sony vaio a nic se neděje i Napr 30 minut. Jedná se o Sony vaio svs1513Z9EB a ssd Intel 545s. Při zapnutí starého disku vše funguje pěkně akorát pomalu. Co můžu dělat ? Četl jsem ze to muže způsobovat starej driver biosu

Četls ten návod celý?
"Nainstalujte systém Windows 7, po restartu kdy nejde nabootovat do systému a počítač se restartuje, spusťte znovu instalaci systému." Atd. Potřebuješ se dostat k příkazovému řádku a zadávat:

bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot
bootrec.exe /RebuildBcd

Přesně tak. Nainstaloval jsem na stolním PC. Připojil na Satu. Na stolním PC systém nainstaloval, nastavil, přihlásil. Dostal jsem se krásně na plochu bez ovladačů, úplně krásná čistá instalace. Stolní PC vypnul. Připojil na satu laptopu a systém nenalezen. Nenabootuje nic neudělá. Viz. Obrázek

Viz. https://pc.poradna.net/questions/2836380-klon-disku-ssd-x-hdd#r2836508
Zkus to znovu, odpoj ostatní disky! MBR se ti uloží na SSD.
Možná, že nebudeš muset dělat celou instalačku znovu, ale jenom opravíš ten MBR (viz ten návod).
Ale jak se to bude chovat na tom noťasu nevím - je tam jiný hardware.

Proč ti to nejde z toho USB? Měl jsi bootování v BIOSU nastaveno na USB? Umožňuje vůbec tuhle možnost?

Asi vyzkouším dát SSD do stolního pc. Odpojím všechny disky a zkusím instalaci z USB a opravit ten MBR. Důvod proč to nejde vůbec netuším, V Biosu sem měl nastaveno bootování z externích zařízení jako první. Notebook to umožňuje.

Můžu zapojit pouze jeden disk. Pokud připojím původní toshibu. Mohu v notebooku pracovat úplně normálně. Pokud připojím SSD systém nebyl nalezen. Pokud si nastavím bootování z USB notebook zamrzne na obrázku Sony Vaio. Díky kolegovy tu ještě přichází možnost nechat si tam toshibu a vypálit si tam instalační DVD. Potom vyměnit tu toshibu za SSD a nainstalovat znovu. Bojím se ale podobného nebo stejného výsledku jako s USB.

Co blbneš ??? Systém se instaluje vždy na tom PC, kde má běžet (až na výjimky). Instalace z DVD je stejně dobrá, jako z USB. Problémy mohou být s tím, že W7 je pro BIOS/MBR a na NB může být UEFI/GPT (nutno nastavit CSM/Legacy nebo mít W7 s úpravami pro UEFI).

Možná uděláš nejlíp, když naklonuješ původní HDD. To můžeš udělat na jiném PC.

Také bych dal přednost čisté instalaci, ale ze zkušenosti vím, že není problém nainstalovat systém, ale je problém přenést a vzpomenout si na stovky (!) nejrůznějších nastavení, včetně licencí, které někdy opravdu není snadné přenést. Některá nastavení jsou pak natrvalo ztracena. Lépe je tedy nejprve vyčistit počítač, klonovat, a potom, podle úvahy, potřeby a možnosti OS provést "refreš" OS se zachováním programů.