Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Failed: Network error chvíli po stahování

Dobrý den,
po přestěhování na nový byt jsem byl donucen dokoupit si TP-Link AC 600, abych se na svém stolním pc připojil na wifi.
Vyskytl se mi ale problém:
nejsem schopen nic stáhnout z internetu přes prohlížeč ( chrome, opera, IE..). Pokaždé, co dám něco sathovat z libovolné stránky, tak se soubor chvilku stahuje (např. stáhne 1GB), ale posléze nahlásí Failed- network error.
Velmi zvláštní je, že ostatní služby jako Twitch( přes chrome), torrenty, online hry fungují bez problému.

Jsem na privátní síti, používám windows deffender, firewall zapnut/ vypnut, žádná změna. Pingoval jsem si stránky, z kterých stahuji (www.allegorithmic.com) a bez problému, žádné ztráty.

Zkoušel jsem snad všechny způsoby, co jsou na internetu, ale fix jsem zatím nenalezl.

Neví někdo, jak by se tento problém dal řešit?

Předem díky za odpovědi.

Zkontroluj zarušení kanálů a zvol nejméně zarušený. Hlavně v paneláku bude těch sítí hodně a potom je to nestabilní. To nemáš možnost propojit PC kabelem?
Pro kontrolu můžeš použít inSSIDer /pro Windows nebo Wifi Analyzer /pro Android
Taky bych změnil DNS servery na 8.8.8.8 a 8.8.4.4

K routeru nemam pristup. Je majitele, ktery zde bydli a mu to vsechno preci jede v poradku... Kdyz jsem mu rikal, kde se da pripojit kabelem, tak mi odpovedel, ze v teto dobe uz prece nikdo nepotrebuje kabel a rychlost je dostatecna.. ten inSSIDer vyzkousim, dik za tip. DNS servery mam defaultne nastaveny na tyto adresy.

když zkusíš přihlášení do routeru, obvykle hned na přihlašovací obrazovce vidíš i jeho typ.

jedna technická: kvůli blbosti jako spyware se nepřeinstalovává systém. vyléčil jsem i shit, který měl log z antispyware dlouhý 120kb.
(i když obnova ze zálohy - pokud by existovala - by byla řádově rychlejší)

Novy poznatek: Prave se mi podarilo bez preruseni stahnout hned napoprve instalacku Substance Painteru z ulozta , ktery ma narozdil od allegorithmicu omezenou rychlost stahovani(v te same chvili jsem zkousel stahovat substance primo od stranek allegorithmicu, ale ty vzdy selhaly). Nemohl by i zde byt nahodou problem?