Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetový projekt - dotaz na GDPR a vše kolem

Dobrý den,

měl bych na vás takový dotaz, nevím ,zda jsem ve správné sekci, ale vhodnější jsem nenalezl. Jedná se o to, že bych si rád vytvořil internetové stránky/projekt, ale mám celkem obavy, jak to dnes vůbec vše chodí například ohledně GDPR apod., abych nic neporušoval, to bych nerad. Máte nějaké tipy nebo postřehy, čemu se vyhnout? Také si nejsem jistý, jestli musím mít živnostenský list, nebo to jde bez něj. Stránky by asi fungovaly tak, že by se mohli uživatelé registrovat a poté by získali možnost využívat nějaké služby, třeba založit si nějakou vlastní jednoduchou stránku - třeba na subdoméně, nějakou diskuzi, nebo jen diskutovat s uživateli třeba po chatu nebo fóru. Jde o to, že by se jednalo o nabízení služby, ale vše by bylo zdarma, bez poplatků. Jediné, na stránkách by asi byla nějaká malá reklama, která by ročně vynesla řekněme do 500 Kč, možná ani to ne do začátku.

Díky za rady.

Když nebudeš pracovat s osobními údaji, GDPR tě nemusí zajímat. Stejně tak nemusíš mít živnostenský list, když nebudeš mít žádné příjmy.
Jenom tak nějak netuším, z čeho budeš platit náklady a jak se to bude lišit od spousty ostatních webhostingů.

Děkuji za odpověď. Pracovat se bude s údaji právě při registraci, kde se zadá nejspíše jen jméno, heslo a email, tyto údaje poté budou zakódované v databázi. Jelikož nejde o nic velkého, alespoň zatím, tak to spíše beru jako koníček, který bude stát pár stovek ročně, nějaká doména, hosting, kde poběží apod. V podstatě to umožní ne tak schopným uživatelům si vytvořit například vlastní mikrostránku či něco podobného, kde budou moci vystupovat a třeba si i založit něco vlastního, například nějaké forum nebo jiný redakční systém, to už by bylo na nich. Samozřejmě kdyby to v budoucnu situace vyžadovala a něco by bylo zpoplatněné a tím pádem by byly příjmy, tak bych živnostenský list musel zřídit, ale měl bych to jen jako koníček vedle zaměstnání. Jedinou výhodou by asi bylo to, že si uživatel bude moci založit stránky nebo nějaký systém bez větší námahy a zdarma, nemusí si tak platit doménu a ještě hosting. Obdobné služby jsou již také, kde lze vše zařídit zdarma, ale s velkými konkurencemi se opravdu nechci porovnávat. V podstatě chci jen nějaké menší stránky a pomáhat případným uživatelům, pokud jich pár bude, budu rád :).

kašlat na toj, je to stejný nesmysl jako cookie lišty. Kdo si chce chránit soukromí musí GPDProvat u sebe= blokovat cookies, scripty a další nesmyslné prvky, aby mu neúčárával prohlížeč