Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem špatně fungující disk-kde je problém?

Zdravím,prosím vás mám ani ne 2 měsíce ''nový'' PC a špatně funguje disk.

Disk je pravděpodobně rozdělen na dva oddíly (C,D) a D neustále nefunguje.

Je to už alespon týden (možná dva) co zaznamenávám tento problém.

Disk byl zkontrolován na vadné oddíly a vše se zdá být ok.

Disk: WDC WD5000AAKS-00A7B0

Děkuji za každou radu.

EDIT: ve slově nefunguje je to myšleno tak že bud ho systém nevidí nebo znepřístupní. (Disk D není přístupný)

zjistil jsem že v PC jsou dva disky takže HDD je samostatný.

nyní už disk dá se říci nefunguje vůbec.

Zkontrolován pomocí HD Tune a zdá se být ok. (i správce disků hlásí stav ok)

PC disk sice vidí ale nezobrazí se složka se soubory.

Disk je z poloviny plný takže smazaného nic není.

Už si opravdu nevím rady.

WinDlg_v1_29.zip

jedine originál kontrola od výrobcu diskov na s.m.a.r.t ťa neošálí. Stiahni si zipku z netu a spusti exe. Tento výpis je relevantný, ne nejaké SW šmejdy od tretích výrobcov.

Ak Bios deteguje disk tak je správne pripojený.

Použí na disk nástroj Diskpart.exe - Clean
https://www.tenforums.com/tutorials/85819-erase-disk-using-diskpart-clean-command-windows-10-a.html

a znovu formátuj disk tabuľkou NTFS.

Prídeš o údaje. Ale aj tie sa dajú z čistého disku nejakou Recuva alebo plateným recovery SW retroaktívne vyštrachať. Bacha na kapitaľistov z krvilačnej Ameriky U.S.A. z NSA, tí sú nebezpeční, aj po 35x prepisom strojovým kódom získajú dáta poskytnuté smerom do papúľ imperialistickým vrahom z volstrídu, aby špehovali sľušných, skomunizovaných občanov čo doma chutného papali, ceckali, piškali a tiež vykakali.

vyměnit napájecí konektor zdroje, jiný sata kabel a do desky ho zarazit do jiného sata slotu.

jedna technická:
jediné okno se nesnímá [printscreen] s celou plochou, ale [alt]+[printscreen].
bo se to uživatelé nedokázali za 20 let naučit ani po absolvování střední školy, ms do windows dodal aplikaci "výstřižky".
to je ovšem málo platné, když uživatel nedokáže myšem potáhnout za kraj okna aby si ho zobrazil celý výpis, ale snímá celý ten hnůj 2x.