Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hyper-v nasdílení flashdisku do virtuálu

Ahoj,

máme ve firmě server (windows server 2012 r2) na kterém běží virtuálně přes hyper-v jeden virtuál.

Teď v ruce držím novou flešku, kterou potřebujeme připojit a aby byla vidět v tom virtuálu (budou se na ní dělat zálohy). Jenže virtuál flešku nevidí. Našel jsem si tento návod jak to udělat: how-to-access-local-and-usb-hard-drives-in-your-hyper-v-virtual-machine

Jenže skončím na prvním kroku - flešku nepřepnu na offline - ani přes diskpart - operace není na vyměnitelných médiích podporována.

Nevíte jak to udělat? díky moc!

Tak si vytvor virtualni VHD disk (na tom USB) o velikosti toho USB (co ja vim, treba 32Gb) jak pouzivat USB jakzto fyzicky disk. Navic by jsi musel initializovat i USB (serial) porty aby byl ten USB (v pripade ze je online) detektovan (nic pro H-V) .
* A tak ho zapojis jako V-disk a né jako flash-disk . Uprime doufam ze na to USBécko nechces davat nic dulezitého o co nechces dojit.

TiP ~ Nebo soubory sdilej pres (bridge) sit na normalni disk..