Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidávání pamětí RAM rozdílných velikostí

Dobrý den,
V počítači mám momentálně Corsair Vengeance 2*4 GB na taktu 2993 MHz, ale 8GB je na dnešní poměr již málo, tak uvažuji o zakoupení paměti stejné značky i rychlosti akorát v konfiguraci 2*8 a dát je do prvního kanálu a starých 8 GB dát do druhého kanálu.
Má otázka ale zní zda rozdílné velikosti pamětí nebude dělat nějakou neplechu ?

Do každého kanálu bys měl dát 8 + 4 GB

- Proc né :

DIMM@A1|A2  → "2x4Gb"
DIMM@B1|B2 →  "2x8Gb"

- Stejnou [RAM] a kapacitu na kazdy "canal / slot_DIMM" nez michat rozdilnou [RAM] a velikost 8+4Gb (8Gb do modrych, 4Gb do cernych k vyuziti potencionalu bandwitch v profilu Dual-Chanel).

Protoze kdyz smicha dve rozdilné RAM snad stejna kombinace je ? Na kazdem DIMM kanalu potrebuje "dvojce", coz 2x8 nebo 2x4 splnuje. Takze kdyz dam do A1 8Gb a do A2 8Gb muzu vyuzit Bandwitch v DCH.
Kdyz smicha 4+8, nedodrzuje ani velikost, ani timing takze v DCH fungovat nebude..

Proč zavádět nějaký pojem "grupa", když máme jednoznačný pojem kanál?
Pokud máme na na desce sloty A1, A2, B1 a B2, kde A a B je označení kanálů a 1 a 2 označení slotů příslušného kanálu, tak správná kombinace pamětí je:
A1 - 8 GB
A2 - 4 GB
B1 - 8 GB
B2 - 4 GB
případně:
A1 - 4 GB
A2 - 8 GB
B1 - 4 GB
B2 - 8 GB
Pak má každý kanál stejnou kapacitu (12 GB) a naproti sobě (1-1 a 2-2) jsou stejné paměti.