Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odkazy na ploche prepisane ikonou cmd

Win 7 Ultimate, priznam sa, ze toto som este nevidel a ani neviem co sa mam CML spytat. Kazdy odkaz na ploche (alebo inde) ma povodnu ikonu, cez ktoru je placnuta ikona cmd. Samozrejme user tvrdi, ze nic nerobil a stalo sa to same od seba (ako vzdy).
Vsetko funguje korektne az na tieto prepisane ikony. Okrem priecinkou maju napriklad zmenenu ikonu dllka, ci ine systemove subory.
Co to je?

Hezký den,
Pokud existuje v klíči registru HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons položka s názvem 29 [REG_SZ] pak ji odstranit.
Pokud neexistuje, pak se nabízí bypass ve formátu založení nové řetězcové hodnoty s názvem 29 v uvedeném klíči a přiřazení hodnoty ve formátu řetězce k překryvnému souboru zástupce.
Např.:

C:\Windows\System32\shell32.dll,29

kde číslo za čárkou udává číslo překryvné ikony. (soubor shell32.dll má množství ikon)
Veškeré změny se projeví po restartu exploreru.

Nepomohlo...nakoniec to bol nejaky blby program icon packeger od Stardustu ci koho. O nom som vedel, ale ked som v nom nastavil reset to default, alebo reset windows icon nic sa nedialo. Musel som ho odinstalovat a aj to slo krkolomne, musel som spustit cez cmd jeho instalator s priznakmi uninstal=true a este s jednym uz neviem akym.