Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ÚKOL v C: Čas

Ahoj všem tady,
dostal jsem takový úkol, ale jaksi se mi nedaří ho splnit. Neměl by někdo řešení?
Za každou odpověď jsem moc vděčný.

Děkuji

ZADÁNÍ:

Napište program v jazyce C dle přiložené ukázky výpisu programu.
Úkolem programu bude:
1. získat od uživatele dva platné časy v podobě tří složek (hodiny, minuty, sekundy);
(4 body za funkci)
2. výpis časů na výstupní konzoli dle vzoru; (4 body)
3. zjištění a výpis uplynulých sekund od půlnoci; (3 body)
4. porovnání časů; (3 body)
5. zjištění a výpis rozdílu obou časů v sekundách; (3 body za funkci + 1 bod za výpis)
6. převedení a výpis rozdílu času na hodiny, minuty a sekundy. (4 body)
Při programování využite v co nejvyšší míře znalosti programování funkcí. Napište funkce
pro:

1. vstup celého čísla v intervalu předaného v parametrech, která bude využita pro
uživatelský vstup hodin, minut a sekund. Dodržujte přesně chybová hlášení
uvedená v ukázce ošetření chybových stavů;
2. zjištění počtu sekund od půlnoci v čase, jehož složky budou předány
v parametrech;
3. pro uživatelem řízené opakování zadávání časů. (3 body)

A teď v čem je problém? V algoritmu (což jsou s prominutím kupecké počty, jen s časy je to ještě v pohodě, jak se do toho začnou plést datumy je to horší) nebo v jeho zápisu do počítače, nebo v nějakých vychytávkách typu ošetření chyb (které se nepochybně skrývá ve větě získat platné časy). Dokonce je v tom zadání i takové vodítko, že se chce použití funkcí, upřímě neumim si představit tohle napsat do jednoho bloku, to by udělal jen barbar.